Słuchawki – najlepszy prezent dla nastolatka!

0
4523

Jak trafić z prezentem dla nastolatka? To pytanie spędza sen z powiek większości rodzicom, dziadkom czy wujkom, którzy wiedzą, jak wybredna potrafi być ta grupa wiekowa. Wszystkich nastolatków łączy jednak pewien element – uwielbiają słuchać muzyki oraz spędzać wolny czas na graniu w gry. Dzisiejsza propozycja będzie dotyczyć słuchawek. Jakie wybrać: słuchawki douszne, nauszne, przewodowe czy bezprzewodowe? Ich specyfikę przybliżymy w poniższym artykule, co z pewnością pomoże dokonać wyboru i zaskoczyć znajomego nastolatka trafionym prezentem.

Słuchawki – czym są i do czego służą?

Pytanie – wydawałoby się – banalne. Jednakże słuchawki mogą pełnić różne funkcje, a poszczególne modele różnią się od siebie i mogą być rekomendowane do różnych aktywności. Mamy tu na myśli: do słuchania muzyki, do używania podczas grania w gry komputerowe czy nagrywania filmików na YouTube (przyda się wówczas wbudowany mikrofon), do słuchania audiobooków, do prowadzenia rozmów telefonicznych czy udzielania korepetycji online. Spektrum funkcjonalności jest tu naprawdę szerokie. Większość słuchawek będzie oczywiście uniwersalna i nada się do wszystkich wymienionych czynności. Niemniej przyjrzymy się poszczególnym rodzajom słuchawek i przybliżymy ich specyfikę. Słuchawki w Neo24.pl są dostępne w szerokiej ofercie.

Słuchawki bezprzewodowe

Ich główną cechą, jak sama nazwa wskazuje, jest łączność bezprzewodowa Bluetooth i brak kabla. Nie potrzeba żadnych kabli czy przewodów, aby z nich korzystać. Są więc bardzo wygodnym rozwiązaniem, można je zabrać wszędzie i wykorzystywać podczas różnych aktywności. Słuchawki bezprzewodowe występują zarówno jako nauszne, jak i douszne. Z pewnością słuchawki bezprzewodowe będą trafionym prezentem dla nastolatka, który potrafi używać sprzętu naprawdę wszędzie. Niemniej decyzja co do tego, jaki model wybrać, musi być poprzedzona analizą potrzeb konkretnego użytkownika, o czym w kolejnych akapitach.

Słuchawki przewodowe

Słuchawki bezprzewodowe mają swój odpowiednik, czy może raczej prekursora, pod postacią słuchawek przewodowych. Jak można się łatwo domyślić – słuchawki te wymagają podłączenia do urządzenia za pomocą kabla. Co za tym idzie, wystarczy po prostu je wyjąć i podłączyć do telefonu czy komputera, bez obaw o to, że mogą być rozładowane. Nie trzeba ich ładować ani nic innego z nimi robić. Niemniej mogą się jednak wydawać nieco mniej wygodne. Jak wiadomo; niesforne kabelki lubią się plątać. Aby słuchać muzyki poza domem trzeba mieć sprzęt blisko siebie, niekiedy przewody przeszkadzają i ograniczają swobodę (warto zwracać uwagę na długość przewodu). Takie słuchawki są jednak niezwykle przydatne w warunkach domowych. Parametrami nie odbiegają od słuchawek bezprzewodowych, a więc wybór to tylko kwestia osobistych preferencji.

Słuchawki nauszne

Przez swą konstrukcję są większe niż małe słuchawki douszne. Budowa słuchawek sprawia, że obejmują całe ucho. Można zatem wywnioskować, że nie bardzo nadają się dla osób, które uprawiają sport czy są szczególnie aktywne poza domem. Samo ich przenoszenie z miejsca na miejsce może stanowić kłopot i grozić uszkodzeniem sprzętu (na przykład w plecaku pomiędzy innymi rzeczami). Są jednak niezastąpione dla gamerów, którzy używają praktycznie tylko takich słuchawek. Słuchawki nauszne zamknięte wyposażone są w redukcję szumów, co pozwala uzyskać nieskazitelny dźwięk i odciąć użytkownika od dźwięków z zewnątrz. W przypadku gier i ich warstwy dźwiękowej jest to funkcja na wagę złota. Zwłaszcza, jeśli w domu przebywa większa liczba domowników czy panuje hałas. Ich design jest z reguły bardzo nowoczesny i modernistyczny, a więc będą spełnieniem marzeń każdego „gadżeciarza”.

Słuchawki douszne

Niezwykle kompaktowe słuchawki douszne (https://www.neonet.pl/sluchawki/sluchawki-douszne.html) mają wielu zwolenników. Szczególnie wśród osób aktywnych fizycznie. Takie słuchawki są wprost niezastąpione podczas joggingu czy ćwiczeń na siłowni. Sprawdzają się przy słuchaniu muzyki czy odtwarzaniu audiobooków chociażby w czasie jazdy autobusem lub tramwajem. Są lekkie, poręczne, a więc mobilne. Można ich używać w zasadzie wszędzie, gdzie tylko przyjdzie nam ochota. Nadają się także do prowadzenia rozmów telefonicznych, odtwarzania filmików na YouTube i innych tego typu rzeczy.

Słuchawki z przewodnictwem kostnym

Trzeba wspomnieć także o niezwykle innowacyjnym sprzęcie, jakim są słuchawki z przewodnictwem kostnym. Przewodnictwo kostne sprawia, że słuchawka nie musi się nawet znajdować w uchu, lecz tylko dotykać skóry. Chodzi bowiem o to, że dźwięk przenoszony jest poprzez kości czaszki. Te nowoczesne słuchawki rekomendowane są szczególnie biegaczom. Słuchając muzyki (do efektu trzeba się przyzwyczaić, ale warto!), możemy jednocześnie słyszeć docierające z otoczenia dźwięki (warkot samochodu, nawoływanie itp.).

Jakie słuchawki wybrać?

Pokrótce przybliżyliśmy specyfikę różnych rodzajów słuchawek, co powinno pomóc w wyborze. Jeśli chodzi o parametry, to słuchawki bezprzewodowe nie odbiegają od tych przewodowych. Podobnie douszne nie różnią się wiele od nausznych, wyjątkiem są z pewnością te z przewodnictwem kostnym. Warto przede wszystkim zwracać uwagę na pasmo przenoszenia (im szersze, tym lepsze słuchawki). Niemniej zakres 20 do 20 000 Hz w zupełności zaspokoi potrzeby przeciętnego użytkownika. Ponadto trzeba ustalić, jakie aktywności preferuje przyszły użytkownik. Wybór powinien być wówczas w stu procentach trafiony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj