Jaki rower elektryczny dla seniora kupić?

0
3546

Rowery elektryczne stały się dziś tak popularne, że korzystają z nich nie tylko dostawcy jedzenia czy młodzież. Coraz częściej spotkacie także seniorów pokonujących nawet długie dystanse na rowerach elektrycznych. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto z mniejszym wysiłkiem własnych mięśni chce podróżować po mieście. Jeśli planujecie zakup roweru dla swoich rodziców czy dziadków, sprawdźcie, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Wygodny rower

Pierwszą kwestią, którą musicie uwzględnić podczas wyboru roweru, jest jego dopasowanie do osoby, która ma nim jeździć. Chodzi o wielkość jednośladu. Nie może być zbyt wysoki ani za niski. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie się do sklepu rowerowego i przymierzenie kilku modeli. Nie bez znaczenia jest także waga roweru. Im lżejszy, tym lepiej, ponieważ minimalizujemy wysiłek związany z przenoszeniem czy wynoszeniem roweru na przykład z piwnicy.

W tym przypadku warto zainwestować więcej, w czym pomoże pożyczka bez BIK, aby kupić rower, którego rama wykonana jest z lekkich stopów metali. Nie zapomnijcie także o średnicy kół, które również przyczyniają się do komfortu korzystania z roweru oraz o rzeczy oczywistej, czyli kolorystyce i stylistyce. Barwy zbyt jaskrawe mogą nie przypaść do gustu seniorom, dlatego ważne jest uwzględnienie ich oczekiwań estetycznych.

Napęd i osprzęt

Najważniejszą rzeczą przy wyborze roweru elektrycznego jest zastosowany napęd. Silnik powinien być nie tylko nieawaryjny, ale przede wszystkim łatwy w obsłudze. Ogromne znaczenie ma zasięg, czyli pojemność akumulatora. Dobrze jest wybierać takie modele, które zapewniają dość długą jazdę na jednym ładowaniu. Dzięki temu senior może udać się na kilkunastokilometrową przejażdżkę, bez konieczności ładowania akumulatora. Z silnikiem łączy się także kwestia bezpieczeństwa, czyli ograniczenie prędkości, jaką może rozwinąć rower. Aby uniknąć przykrych konsekwencji wywrócenia się, jednoślad nie powinien być zbyt szybki.

Myśląc o bezpieczeństwie, nie zapominajcie o podstawowym wyposażeniu każdego miłośnika rowerów, czyli o kasku i zabezpieczeniach łokci czy kolan. Zestawy ochraniaczy przeznaczonych dla rowerzystów znajdziecie w każdym niemal sklepie sportowym. Dodatkowe koszty pomoże wam pokryć pożyczka bez BIK. Wybierając kask, weźcie pod uwagę komfort jego noszenia. Ochrona głowy powinna być przewiewna, co doceniamy szczególnie podczas upalnych dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj