Czy opłaca się korzystać z wypożyczalni samochodów?

1
10896
transportation and ownership concept - man with car documents

Posiadanie własnego samochodu zapewnia mobilność, która na co dzień jest nam bardzo potrzebna. Są jednak takie sytuacje, kiedy skorzystanie z własnego pojazdu jest niemożliwe lub znacznie utrudnione. Na przeciw takim potrzebom wychodzą wypożyczalnie samochodów, których działa w Polsce już całkiem sporo, a co za tym idzie klienci mają w czym wybierać.

Kiedy do wypożyczalni samochodów?

Zasadniczo z usług wypożyczalni aut korzystamy najczęściej w kilku przypadkach: podczas wyjazdów wakacyjnych, kiedy nie możemy (lub nie chcemy) używać własnego pojazdu, a chcemy być mobilni oraz wówczas, gdy nasz własny pojazd jest obecnie niedostępny, chociażby ze względu na awarię i pobyt w warsztacie. Z wypożyczonego auta możemy korzystać także w innych przypadkach, chociażby wtedy, gdy w miejscu naszego pobytu nie działa komunikacja miejska, a my musimy się przemieszczać. Może to mieć związek np. z wykonywaną przez nas pracą. Kiedy stajemy przed decyzją, czy warto byłoby wypożyczyć samochód, często budzą się w nas wątpliwości, czy to się opłaca.

Wynajem aut z głową

U wielu osób pokutuje przekonanie, że wypożyczenie samochodu wiąże się z wysokimi cenami. Dopatrujemy się także dodatkowych opłat, które wypożyczalnie skrzętnie ukrywają przy zawieraniu umowy. Tak naprawdę jednak sprawa ma się nieco inaczej i w dużej mierze to od nas samych zależy, czy wypożyczenie auta będzie dla nas kosztowne czy też opłacalne. Podstawowa zasada wynajmu samochodu to dokładnie zapoznanie się z warunkami umowy. Jeśli nie chcemy przepłacić należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak obecność limitów kilometrów, politykę paliwową, ubezpieczenie, zasady odbioru i zwrotu samochodu oraz ewentualne opłaty za skrócenie umowy. To właśnie przekroczenie określonych warunków może nas słono kosztować. Brak odpowiedniej wiedzy, niedopatrzenie, wiedzy to najczęstsze przyczyny dodatkowych kosztów. Dobrze jest także zestawić ze sobą oferty kilku firm, co pozwoli nam na wybranie tej, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Nie przepłacaj za wynajmowany samochód

Ceny wynajmu samochodu z wypożyczalni są uzależnione od wielu czynników. Zasadniczo najważniejszym jest klasa i marka samochodu – taki model wynajmu oferuje między innymi profesjonalna wypożyczalnia samochodów w Szczecinie. Im wyższe są nasze wymagania w tej kwestii, tym większe będą opłaty. Jeśli nie dysponujemy pokaźnym budżetem warto wybrać pojazd z tzw. niższej półki, który będzie mniej komfortowy, ale spełni swoje zadanie. Co ważne, oferty większości wypożyczalni są zróżnicowane. Wśród dostępnych pojazdów znajdziemy te małe, średnie, duże, SUV-y, auta luksusowe oraz dostawcze. Ten podział wiąże się ze zróżnicowanymi cenami. Jest więc spora szansa na to, że znajdziemy dla siebie coś, co nie obciąży nadmiernie naszego portfela.

Liczy się czas

Zastanawiając się nad wypożyczeniem samochodu, warto także kierować się rozsądkiem, co do tego, czy dana sytuacja naprawdę tego wymaga. Wynajem na krótki okres, od kilku godzin lub kilku dób jest zasadniczo dobrym rozwiązaniem dla indywidualnych klientów. Mimo poniesionych wydatków mimo wszystko zaoszczędzimy sporo czasu i niekiedy nerwów, ze względu na mobilność, jaką zapewni nam wypożyczenie samochodu. Ponadto, możemy zabrać więcej bagaży, nie martwić się o przesiadki czy ewentualne opóźnienia, jak ma to miejsce w przypadku komunikacji publicznej. Nieopłacalny będzie raczej długoterminowy wynajem pojazdu. Wówczas lepiej rozważyć zakup własnego samochodu. Wypożyczanie samochodu na dłuższy czasu może jednak być dobrym rozwiązaniem dla firm, które nie chcą nabywać dużej ilości pojazdów. Może to być np. wynajem samochodów dostawczych. Plusem w takim przypadku jest także to, że użytkownicy nie muszą martwić się ubezpieczeniami i kosztami napraw samochodów.

Więcej o wypożyczalni Amigo Rent a Car również w artykule motoPodPrąd: https://motopodprad.pl/na-co-zwrocic-uwage-podczas-wypozyczania-samochodow-z-wypozyczalni/

1 KOMENTARZ

  1. Jak najbardziej się opłaca! chociaż to wszystko zależy od tego jak intensywnie danego dnia będziemy się przemieszczali. Jednak w obcym mieście np. w celach turystycznych i w dodatku w kilka osób to idealne rozwiązanie. Nie trzeba wtedy korzystać z taksówek czy komunikacji zbiorowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj