Co wpływa na pojmowanie atrakcyjności mężczyzny? Krótkie rozważania na serio i z humorem

0
6504

Atrakcyjność – czy można określić ją jednym słowem? Raczej nie. Wpływ na pojmowanie atrakcyjności płci przeciwnej jest niejednoznaczny. Są różne typy kobiet, którym podobają się różne typy mężczyzn. Choć jest kilka uniwersalnych cech, które zwrócą uwagę większości kobiet i takie, które większość z nich będzie odrzucać, jak choćby zakładanie skarpetek do sandałów, którego się jakoś uczepiłyśmy. Jednak warto to powtarzać, gdyż może w końcu panowie zrozumieją, że to faux pas, które wywołuje uśmiech zażenowania. Zatem podejmijmy wyzwanie i spróbujmy ustalić, co wpływa na atrakcyjność.

Zadbana fryzura kluczem do sukcesu?

Zacznijmy od fryzury. Czy wpływa ona na atrakcyjność. Na pewno i jest tak u obydwu płci. Dobrze dopasowana fryzura i zadbane włosy to klucz do sukcesu, bo schludny wygląd się liczy. A co jeśli facet ma na głowie powiedzmy sobie szczerze gniazdko? Czy powinien robić „zaczeski” i zapuszczać te włosy, które mu jeszcze pozostały. Naszym zdaniem lepszym wyborem w większości przypadków jest po prostu zgolenie włosów i zapuszczenie zarostu. Na ich pozostawienie mogą sobie pozwolić jeszcze mężczyźni, którzy mają tzw. zakola, o ile nie sięgają one już wysoko ponad czoło. Są bowiem fryzury, które mogą je skutecznie zatuszować. Zawsze mogą również nieco postawić włosy, aby odwrócić uwagę od wysokiego czoła. Zarówno dla nich, jak i mężczyzn obdarzonych gęstymi i mocnymi włosami, którzy są już raczej w znacznej mniejszości, dobrym wyborem jest pomada do włosów American Crew Fiber. Można dzięki niej podnieść włosy u nasadzie i nadać im objętości. Oczywiście niezawodny American Crew Fiber powinien być niezbędnikiem mężczyzn o cienkich i płaskich włosach.

Zmysł estetyczny jest ważny, czyli o ubiorze słów kilka

Kolejnym ważnym elementem, jeśli chodzi o pojmowanie atrakcyjności jest ubiór. Odpowiednio dobrane ubranie może wyszczuplić optycznie, dodać pewności siebie i sprawić, że będzie się zupełnie inaczej postrzeganym. Zatem noszenie spodni garniturowych zbyt wysoko i podkreślanie jeszcze talii paskiem to absolutnie nie to. Panowie, to kobiety powinny podkreślać talię, a nie wy. Zatem spodnie o regularnej długości będą najlepszym wyborem, bo te krótkie można zarezerwować do dłuższych t-shirtów. Nawet jeśli nosicie bokserki od znanego projektanta to pokazywanie bielizny jest nie na miejscu. Czasy wyciągniętych „gaci” i kroku w kolanach już dawno (na szczęście) minęły. Warto zainwestować w garderobę kapsułową w której na pewno powinna znaleźć się dobrze skrojona marynarka, a do niej jeansy bądź spodnie typu chino. Niezobowiązująca elegancja jest ponadczasowa. Wystarczy jeszcze kilka koszul w kolorze pasującym do typu kolorystycznego urody. Jeśli nie wiecie co to, zapytajcie swoich partnerek, sióstr czy też koleżanek.

Zadbane ciało, bo w końcu dlaczego kobiety mają wyglądać jak modelki, a mężczyźni mogą wyglądać jak „Janusze”

Atrakcyjność jest postrzegana również przez pryzmat zadbanej sylwetki. Mężczyźni często niemal wymagają , by kobiety były szczupłe i wyglądały niczym modelki, a jednocześnie miały jędrny biust i ładne pośladki. Te trzy rzeczy raczej nie idą w parze, chyba że w grę wchodzi chirurgia plastyczna. Ale niestety model wyidealizowanego ciała rodem z Photoshopa wpływa na męskie postrzeganie. Dlatego i my kobiety powinnyśmy wymagać od mężczyzn tego, że nie mogą wyglądać jak przysłowiowi „Janusze” z rozwiniętym „mięśniem piwnym”, a raczej jak muskularni modele. Prawda jest jednak taka, że choć kobieta „zawiesi oko” na ładnym, męskim ciele, to jednak nie ma ono dla niej kluczowego znaczenia, gdyż…

…liczy się coś w głowie, czyli umysł jest najbardziej seksowną częścią mężczyzny

Prawda jest taka, że gdy zapytać kobiety jaki jest dla nich ideał mężczyzny, to wiele powie, że inteligentny. Jednak ważna jest nie tylko sama inteligencja, ale jeszcze obycie i wiedza na różne tematy. No chyba, że kobieta też w głowie ma niewiele, wtedy raczej sobie nie porozmawiają. Ważne jeszcze, by mężczyzna miał własne pasje poza sportem oglądanym w telewizji. Możliwość prowadzenia ciekawych rozmów i dzielenia wspólnych pasji jest ważna. Oczywiście nie chodzi nam o wspólny shopping, bo od tego kobieta ma koleżanki, ale np. podróżowanie i poznawanie świata. Wśród atrakcyjnych cech mężczyzn kobiety wymienią również odpowiedzialność, opiekuńczość (jednak nie obsesyjną kontrolę) i życiową zaradność, a więc również dobrą pracę.

Cienki lub gruby portfel, ale zawsze pełne konto

Nie chodzi o to, że kobiety są materialistkami i pieniądze liczą się dla nich przede wszystkim, ale jeśli o związku myślą na poważnie, to finansowe zabezpieczenie jest istotne. Oczywiście nic nie jest pewne. Jednak życiowa zaradność i pracowitość pozwala pokonać przeciwności losu. Nie licząc oczywiście tych niezależnych od nas. Zrobiło się dość poważnie więc teraz będzie odrobinę z przymrużeniem oka. Kobiety nie zawsze zwracają uwagę na gruby portfel, bo przecież ten cienki może być pełny złotych kart. A tak poważnie to poczucie bezpieczeństwa również tego finansowego to coś na co zwraca uwagę większość kobiet.

Atrakcyjność może być odmieniana przez wiele przypadków i dotyczyć wielu sfer życia nie tylko wyglądu. Warto oczywiście dbać o siebie. Najważniejsza jest równowaga ciała i umysłu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj