Czy istnieje lekarstwo na kaca? Znamy szybki i skuteczny sposób!

0
6143

Zapewne wielu osobom zdarzyło się podczas rodzinnej imprezy, spotkania z przyjaciółmi, czy innej okazji wypić zbyt dużo alkoholu. Spożywając go nie myślimy, jakie będą późniejsze jego skutki, czyli o kacu oraz innych przykrych objawy syndromu dnia następnego. Do tej pory jeszcze nikt nie wynalazł w pełni skutecznego lekarstwa na kaca, ale na szczęście są sposoby, które pozwalają złagodzić objawy i szybciej wrócić do formy. Do tej grupy zaliczane są, między innymi kroplówki na kaca.

Objawy kaca

Do najczęstszych objawów kaca, określanego również zatruciem alkoholowym należy: ból głowy, nudności, wymioty, zmęczenie, złe samopoczucie, brak apetytu, wzmożone pragnienie, drgawki, wrażliwość na światło oraz hałas, zaburzenia koncentracji, bezsenność, szybki puls i podwyższone ciśnienie.

Należy przypomnieć, że spożyty alkohol trawiony jest przez naszą wątrobę. Wymaga to od niej dużego wysiłku, bowiem przetwarza go w aldehyd octowy i kwas octowy. Niewiele osób jest świadomych tego, że wspomniany aldehyd octowy jest dużo bardziej szkodliwy dla naszego organizmu, niż sam alkohol etylowy. To właśnie on sprawia, że boli nas żołądek i nie możemy się skupić.

Jak szybko pozbyć się kaca?

Wiele osób pewnie zastanawia się jak wyleczyć kaca? Tak naprawdę, aby uniknąć kaca najlepiej po prostu nie pić alkoholu. Są jednak sytuacje, kiedy po prostu nie wypada odmówić wypicia nawet symbolicznego kieliszka wina czy drinka. Poza tym, każdy organizm inaczej reaguje na daną ilość alkoholu i czasami dłużej albo krócej go trawi.

Jest kilka skutecznych sposób, które mogą nieco zmniejszyć skutki jego odczuwania. Co należy zrobić? Przede wszystkim, jeśli wiemy, że będziemy na jakimś przyjęciu, czy spotkaniu, gdzie będzie alkohol i planujemy go spożywać, to być w miarę wypoczętym. Do tego zjeść coś tłustego i wysoko kalorycznego, aby ochronić żołądek przed wchłanianiem się alkoholu. Można również wziąć witaminy w tabletach oraz w przypadku osób, które na co dzień palą papierosy, odstawić je, bowiem nikotyna wzmaga działanie alkoholu.

Kroplówki na kaca

Jeśli przesadzimy nieco z alkoholem i następnego dnia zmagamy się z wieloma objawami, ale musimy dość szybko wrócić do swoich obowiązków, warto zastanowić się, czy w takiej sytuacji nie sięgnąć po kroplówkę na kaca. To jeden z najszybszych i w pełni bezpieczny sposób na pozbycie się alkoholu z krwi. Ponadto takie kroplówki pozwolą właściwie nawodnić organizm i uzupełnić elektrolity.

Oczywiście, takiej kroplówki nie można sobie samemu zaaplikować. Przed jej podaniem należy odbyć stosowną konsultację u odpowiedniego lekarza, który wybierze tę najbardziej odpowiednią. Jest to niezwykle istotne, jeśli ktoś przyjmuje dodatkowo leki albo zmaga się z innymi schorzeniami.

Pierwszą fazą leczenia jest detoksykacja. Na tym etapie może zostać podana kroplówka, która w składzie ma glutation i witaminę C. Jej zadaniem jest nawodnić organizm, uregulować procesy oczyszczające i wspomóż w braku odporności. Kolejny rodzaj kroplówki na kaca, to specjalnie dopasowana do potrzeb danego organizmu mieszanka płynów infuzyjnych, witamin, elektrolitów oraz leków. Dopiero po szczegółowym wywiadzie i konsultacji lekarz, podejmuje decyzję, co będzie najlepsze dla naszego organizmu, aby dość szybko odzyskać siły.

Detoks alkoholowy w domu

Na czym polega detoks alkoholowy? Na wyeliminowaniu toksyn z krwiobiegu poprzez podanie soli mineralnych, elektrolitów, witamin i leków. Taki detoks alkoholowy przy pomocy kroplówki na kaca, można bez większych problemów przejść w domu. Czas takiego procesu detoksykacji uzależniony jest w dużej mierze od stanu zdrowia danej osoby. Zaletą takiej formy odtrucia alkoholowego jest to, że odbywa się w zaciszu czterech własnych ścian, dyskretnie i bardzo sprawnie.

Jeśli ktoś, potrzebuje takiego wsparcia, może skontaktować się z Detox Alkoholowy 24/7, który ma swoją siedzibę w Warszawie. Zapewnia dojazd do pacjenta do 50 km od centrum stolicy naszego kraju, a także po wcześniejszej indywidualnej konsultacji w każde dowolne miejsce w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj