Wideorejestratory samochodowe – czy warto? Jak wybrać najlepszy?

0
2915

Wideorejestratory samochodowe to urządzenia, których zadaniem jest stałe monitorowanie pokonywanej trasy. Wiele osób zastanawia się, czy kamerka samochodowa to jedynie zbędny gadżet, czy też przydatne wyposażenie pojazdu. Jakie zalety ma zamontowanie jej wewnątrz auta, kto w szczególności powinien o tym pomyśleć i jak wybrać model idealny?

Wideorejestratory samochodowe – zalety i zastosowania

Podstawową zaletą płynącą z wykorzystania wideorejestratora podczas codziennego podróżowania samochodem jest stałe monitorowanie przebiegu trasy oraz zapisywanie obrazu z kamery w pamięci wewnętrznej lub na dodatkowym nośniku. Stworzony w ten sposób materiał filmowy to najlepszy dowód w przypadku stłuczki czy wypadku – uszanuje go zarówno policja, jak i sąd. Będzie także nieoceniony podczas dochodzenia swoich praw u ubezpieczyciela. Z kamerki samochodowej korzystamy jednak nie tylko w sytuacjach nieprzyjemnych. Wiele osób używa ich chociażby po to, aby udoskonalać swoje umiejętności prowadzenia pojazdu, obserwować błędy i starać się je redukować. W przypadku pokonywania bardzo malowniczych tras, wideorejestrator może przygotować dla nas również wartościową pamiątkę z podróży.

Jaki wideorejestrator samochodowy wybrać?

Przy wyborze wideorejestratora samochodowego najważniejszym parametrem produktu jest jakość obrazu nagrywanego przez kamerę, czyli jej rozdzielczość. Najlepiej jeśli wynosi ona minimum 1080p. Kolejną istotną cechą jest także płynność obrazu, tj. ilość klatek na sekundę. Zaleca się wybór produktu o prędkości nagrywania minimum 30 kl./s. Parametr ten ma znaczenie przede wszystkim podczas oglądania wideo w zwolnionym tempie oraz przy odczytywaniu danych zapisywanych przy dużej prędkości jazdy. Nie bez znaczenia pozostaje również materiał, z jakiego wykonano obiektyw. Zdecydowanie lepszy i trwalszy będzie obiektyw szklany. Zwłaszcza jeśli producent wyposażył go także w filtr, który zmniejsza intensywność refleksów słonecznych. Jeżeli często podróżujemy w godzinach wieczornych, warto zwrócić uwagę również na tryb nocny wideorejestratora. Wbudowane diody IR lub LED pozwolą na nagranie wystarczająco czytelnego wideo również w nocy. Dodatkowe funkcje, które cenią posiadacze kamerek samochodowych to także funkcja monitorowania podczas postoju na parkingu oraz funkcja automatycznego zabezpieczania fragmentów nagrania przed przypadkowym usunięciem w przypadku wykrycia nagłego szarpnięcia czy uderzenia.

Dobry wideorejestrator samochodowy to funkcjonalne wyposażenie pojazdu, które przynosi właścicielowi auta wiele korzyści. Warto jednak wybierać tego typu urządzenia z głową, gdyż jedynie wysokiej jakości nagranie może posłużyć jako wartościowy materiał w przypadku konieczności ustalenia sprawców zdarzenia drogowego.

Źródło: https://motopl.com/2014,wideorejestrator-w-praktyce-907.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj