Jak w prosty sposób dobrać golarkę elektryczną?

1
5088

Mężczyźni i kobiety coraz częściej wyposażają się w elektroniczne nowinki ułatwiające codzienne życie. Ostatnimi czasy niezwykle popularne stają się golarki elektryczne, które w przeciwieństwie do ich tradycyjnych wersji zużywają się wolniej i starczają na wielokrotnie dłużej niż maszynka jednorazowa. Każdy kto chciałby wyposażyć się w golarkę elektryczną zastanawia się zapewne, jaka golarka będzie najlepszym wyborem dla nowicjusza?

Rodzaje golarek elektrycznych

Golarki głowicowe – szybkie golenie

Golarki głowicowe (rotacyjne) to golarki wyposażone w dwie lub trzy głowice, które używając ruchomych części mechanicznych dopasowują się przy goleniu do kształtu twarzy użytkownika. Głowice zbudowane są z cienkich ostrzy, które w zależności od ceny i jakości wykonania różnią się zagęszczeniem i materiałem. Golarki głowicowe to golarki z wyższego zakresu cenowego i będą idealne dla mężczyzn, którzy cenią sobie szybki czas golenia połączony z bardzo dobrą dokładnością. Ten rodzaj golarki będzie sprawiał się idealnie przy goleniu okrężnym oraz przy pozbywaniu się włosów rosnących w różnych kierunkach. Golarka głowicowa polecana jest mężczyznom z gęstym owłosieniem, ale warto mieć na uwadze, że przy korzystaniu z golarki głowice istnieje większe prawdopodobieństwo podrażnienia skóry.

Golarki foliowe – dokładne golenie

Golarki foliowe to stosunkowo nowy wynalazek, który zdążył zaskarbić sobie zaufanie milionów klientów. Bardzo dobry wybór pod względem współczynnika jakość/cena i jeden z najmniej zawodnych gatunków golarek elektrycznych. Golarki foliowe to golarki wyposażone w specjalną folię, przez którą wpuszczane są włosy. Pod folią umieszczone są ostrza, które w zależności od gęstości rozmieszczenia dziur w folii golą bardziej lub mniej dokładnie. Niska cena oraz niezwykła płynność golenia to największe zalety golarek foliowych. Z powodu wciąż rozwijającej się technologii, producenci maszynek eksperymentują z ilością warstw folii i zagęszczeniem dziurek. Golarki z większą ilością warstw golą szybko i dokładnie, natomiast te z jednowarstwowym systemem są niewątpliwie tańsze, lecz analogicznie mniej dokładne.

Jaką golarkę powinieneś wybrać?

Tradycyjne golarki foliowe sprawdzą się w sytuacjach, w których wymagane jest golenie włosów w jedną stronę. Takie ułożenie włosów ułatwi ich wpadanie do podziurawionej foliowi i uniemożliwi wzajemne nachodzenie na siebie. Specjalne folie nie podrażnią skóry i nadają się do użytkowania przez osoby mające problemy z regeneracją skóry. Golarki głowicowe posiadają ostrza grubsze od golarek foliowych i służą do golenia miejsc o gęstszym owłosieniu. Golarki rotacyjne nie ogolą włosów tak blisko skóry jak golarki foliowe, ale są od nich szybsze. Generalnym przesłaniem przy wyborze odpowiadającego Ci rodzaju golarki elektrycznej jest: golarka głowicowa – szybsze golenie, golarka foliowe – dokładniejsze golenie.

Więcej informacji na stronie: https://www.familion.pl/zakupy/odkryj-zalety-uzywania-golarki-elektrycznej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj