Świeczniki na stół komunijny – piękne akcenty w wyjątkowym dniu

0
461

Komunia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego rodziny. Przyjęcie komunijne to okazja do spotkania bliskich, wspólnego dzielenia się radością oraz refleksji nad znaczeniem sakramentu. Właściwe przygotowanie stołu komunijnego to element, który wpisuje się w ceremonię i tworzy wyjątkowy nastrój. Jednym z pięknych akcentów na stole komunijnym są świeczniki, które dodają blasku i elegancji w tym wyjątkowym dniu.

Wybór odpowiednich świeczników

Wybór odpowiednich świeczników to kluczowy element dekoracji stołu komunijnego. Dostępne na rynku modele różnią się kształtem, kolorem i stylem, dlatego warto zastanowić się nad tym, jaki charakter ma mieć przyjęcie. Świeczniki w kolorze białym lub srebrnym doskonale wpisują się w klasyczne aranżacje, natomiast modele w kolorze złotym czy miedzianym będą doskonale prezentować się w bardziej nowoczesnych dekoracjach. Warto również zwrócić uwagę na kształt świeczników – w ofercie znajdziemy zarówno proste, minimalistyczne modele, jak i te bardziej ozdobne z pięknymi zdobieniami.

Jak udekorować stoły z pomocą świeczników?

Świeczniki na stół komunijny to nie tylko piękne ozdoby stołu, ale również praktyczne akcesoria, które dodają atmosferycznego blasku. Możemy postawić na jeden, większy świecznik, który będzie centralnym punktem aranżacji lub na kilka mniejszych, rozmieszczonych równomiernie na całej długości stołu. Warto również zwrócić uwagę na wybór świec – świece w kolorze białym lub ecru będą się świetnie komponować z większością aranżacji, jednak jeśli zdecydujemy się na bardziej kolorowe opcje, warto zwrócić uwagę, aby nie były one zbyt krzykliwe. Ciekawym pomysłem może być również umieszczenie w świecznikach gałązek z zielonymi liśćmi lub kwiatami, które doda stołowi jeszcze więcej uroku.

Świeczniki jako pamiątka z komunii

Świeczniki na stół komunijny to nie tylko piękne elementy dekoracyjne, ale również doskonała pamiątka z okazji komunii. Możemy podarować gościom oryginalne, ręcznie wykonane świeczniki z gipsu, zdobione w kolorze białym lub w odcieniach srebra. Tego typu pamiątki będą doskonale się sprawdzać jako upominki dla rodzeństwa, chrzestnych czy dziadków dziecka, a ich wyjątkowy charakter na pewno zostanie doceniony. Innym pomysłem może być zamówienie personalizowanych świeczników, na których znajdzie się imię i data komunii dziecka. Taka pamiątka na pewno zawsze będzie miała wartość sentymentalną i przypominać będzie o wyjątkowym dniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj