Co rodzice mogą zrobić z zażywaniem narkotyków przez nastolatków?

0
7186

Rodzice nieustannie martwią się o swoje dzieci. Fakt, że jest tak wiele rzeczy, które mogą zaszkodzić dzieciom, jest głównym powodem, dla którego rodzice tak bardzo się martwią. Nadużywanie substancji, które są bardziej powszechne u nastolatków niż większość rodziców chce się przyznać, może spowodować poważne problemy, jeśli nie są one szybko leczone.

Na szczęście, jeśli rozpoznacie oznaki zażywania narkotyków u nastolatków wcześnie, wtedy łatwiej będzie im uzyskać odpowiednią pomoc. Podczas gdy leczenie uzależnień nie powinno być traktowane jako koniec problemu, jest to początek końca nastoletniego problemu narkotykowego lub alkoholowego.

Oznaki używania narkotyków przez nastolatków.

Możesz zauważyć zmiany fizyczne u nastolatka, jeśli nadużywa narkotyków. Mogą mieć rozszerzone źrenice, zaczerwienione oczy, drgawki, skrajne zmiany wagi i zły oddech. Ważne jest również, aby pamiętać, że rodzaj leku, którego używa nastolatek, będzie również określał efekty fizyczne, których doświadcza.

Na przykład, jeśli nastolatek używa inhalantów, to rozwijają one katar sienny nosa. Mogą również mieć częste krwawienia z nosa.

Nadużywanie narkotyków może również powodować zmiany emocjonalne.

Leki mogą zmieniać chemię mózgu i powodować ekstremalne wahania nastroju, senność i niepokój.

Dodatkowo możesz zauważyć zmiany społeczne u swojego dziecka. Mogą wycofać się z rodziny i przyjaciół. Mogą również pominąć zajęcia i mieć kłopoty w szkole.

Zagrożenia związane z używaniem narkotyków przez nastolatków.

Ważne jest, aby działać szybko, jeśli uważasz, że nastolatek używa narkotyków. Nastolatkowie, którzy używają narkotyków są bardziej skłonni do depresji i mają myśli samobójcze. Są oni również bardziej skłonni do angażowania się w przestępcze zachowania, takie jak kradzież i walka.

Nastolatkowie, którzy nadużywają narkotyków mogą również walczyć z nałogiem, gdy trafią w dorosłość. Używanie narkotyków jest również związane z ryzykownym zachowaniem u nastolatków. Obejmuje to takie rzeczy, jak nadmierna prędkość i niezabezpieczony seks.

Dodatkowo, używanie narkotyków przez nastolatków może mieć szereg negatywnych skutków zdrowotnych. Używanie narkotyków może spowodować uszkodzenie mózgu. W wielu przypadkach uszkodzenie mózgu jest nieodwracalne. Używanie narkotyków jest również związane z problemami z pamięcią, utrudnioną zdolnością uczenia się i kurczeniem się mózgu.

Jak zmierzyć się z dzieckiem w kwestii zażywania narkotyków?


Jeśli podejrzewasz, że nastolatek zażywa narkotyki, możesz być kuszony do konfrontacji z nimi w gniewie. Możesz również chcieć ich surowo ukarać. Jednak z tą sytuacją należy obchodzić się ostrożnie. Sposób, w jaki rozmawiasz z nastolatkiem o narkotykach będzie decydował o tym, czy będzie chciał iść po pomoc.

Jeśli jesteś wściekły, będziesz musiał poświęcić trochę czasu na ochłodzenie, zanim skonfrontujesz się ze swoim nastolatkiem. Powinieneś również poczynić ustalenia, aby porozmawiać z nimi prywatnie. Nie chcesz ich publicznie zawstydzać, ponieważ prawdopodobnie uciekną od Ciebie.

Ważne jest również, aby być uspokajającym. Niech twój nastolatek wie, że kochasz ich bez względu na to, co robisz. Powinieneś również zachęcić nastolatka, aby porozmawiał z Tobą o tym, co go niepokoi. Może to pomóc w dotarciu do sedna tego, co spowodowało, że nastolatkowie zaczęli zażywać narkotyki.

Używanie narkotyków przez nastolatków jest największym lękiem rodziców. Używanie narkotyków może zrujnować życie i zdrowie nastolatka. Kluczem do pomocy nastolatkom jest rozpoznawanie oznak uzależnienia. Będziesz również musiał stawić czoła nastolatkom w tej sprawie we właściwy sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj