Wypadanie włosów latem – jak je powstrzymać?

0
5008
Wypadanie włosów - kobieta podczas mezoterapii igłowej skóry głowy

Lato to trudny czas dla włosów – są wówczas narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników, które mogą powodować ich przesuszenie, łamanie i nadmierne wypadanie. Na szczęście są sposoby, by zahamować wypadanie włosów latem – pomogą w tym nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak na wypadające włosy latem pomoże mezoterapia Dr Cyj,
  • na czym polega mezoterapia osoczem Regeneris.

Istnieje kilka czynników, które mogą powodować nadmierne wypadanie włosów latem. Przede wszystkim są one narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Palące słońce, gorący wiatr, częsty kontakt ze słoną wodą morską lub chlorowaną wodą w basenach – nie są to z pewnością czynniki, które pomagają zachować dobrą kondycję włosów. Podczas wakacyjnych wyjazdów często zapominamy o niezbędnej pielęgnacji – nakładaniu odżywek, masek czy olejków, które mają na celu wzmocnienie i regenerację włosów. Dodatkowo wzmożone wypadanie włosów latem może być efektem ich niedbałego związywania w kucyki czy koki, a więc fryzury, które co prawda zapewniają wygodę, ale nie są zbyt korzystne dla kondycji włosów.

Mezoterapia igłowa Dr Cyj – skuteczny sposób na wypadanie włosów

Jednym ze sposobów na wypadające włosy latem jest mezoterapia igłowa skóry głowy z użyciem preparatu Dr Cyj Hair Filler. To unikalny preparat, zawierający aż siedem peptydów połączonych z kwasem hialuronowym. Dr Cyj Hair Filler jest aplikowany w skórę głowy przy pomocy strzykawki zakończonej cieniutką igłą – zabieg nie wymaga znieczulenia. Podany preparat pobudza krążenie krwi w skórze głowy, rewitalizuje mieszki włosowe, redukuje wypadanie włosów  i stymuluje ich wzrost.

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach 2 tygodni – pierwsze rezultaty są widoczne już po około 15 dniach od zakończenia terapii. Dla podtrzymania wskazane jest powtórzenie serii 4 zabiegów po około 6 miesiącach.

Nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do mezoterapii igłowej Dr Cyj Hair Filler. Zalicza się do nich m.in. chorobę nowotworową, ciążę i okres karmienia oraz otwarte rany skóry głowy.

Mezoterapia osoczem bogato płytkowym Regeneris

Na wypadanie włosów można również wypróbować zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym Regeneris. Osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z krwi pacjenta. Niewielką probówkę z pobraną krwią żylną  umieszcza się w specjalnej wirówce – już po kilku minutach wirowania dochodzi do wyodrębnienia osocza, które zawiera duże ilości skoncentrowanych płytek krwi. Podane w formie iniekcji w skórę głowy, osocze bogatopłytkowe stymuluje namnażanie zdrowych komórek, poprawia unaczynienie, pozytywnie wpływa na odżywienie i zdolności wzrostowe mieszków włosowych. Dzięki temu wypadanie włosów zostaje zahamowane, a włosy rosną mocniejsze i zdrowsze.

Dla jak najlepszych efektów mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Regeneris+ powinna być wykonana 3-5-krotnie w odstępach 2-3 tygodni. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również m.in. ciąża, okres karmienia i choroba nowotworowa.

Wzmożone wypadanie włosów latem można zatrzymać – specjaliści z kliniki medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie pomogą dobrać zabieg najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj