Szybkie wskazówki dla lepszego zdrowia jamy ustnej jako ucznia

0
5909

Dbanie o zdrowie jamy ustnej jako studenta może być trudne, a z ulubionym jedzeniem na wynos tuż za rogiem, może być jeszcze trudniejsze do ochrony zębów przed nieprzyjemnymi ubytkami. Na szczęście dla Ciebie, osiągnięcie lepszego zdrowia jamy ustnej jako ucznia nie oznacza rezygnacji z rzeczy, które kochasz. Podczas gdy być może będziesz musiał ograniczyć ilość spożywanych przez Ciebie mikrofalówek, dzięki tym szybkim wskazówkom możesz łatwo ochronić swój uśmiech.

Regularnie odwiedzaj dentystę.

Kiedy idziesz na studia lub uniwersytet, łatwo zapomnieć o pójściu do dentysty, jednak najważniejsze jest, abyś od czasu do czasu wracał do domu i odwiedzał swojego najlepszego przyjaciela – dentystę. Jeśli nie jesteś w stanie wrócić do domu z jakiegokolwiek powodu, rozważ innego dentystę. W ten sposób można być pewnym, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby utrzymać dobry stan zdrowia jamy ustnej, a jeśli doświadczysz bólu lub masz problem z zębami, możesz być pewien, że będziesz w stanie uzyskać pomoc, której potrzebujesz.

Weź pod uwagę swoją dietę.

Jako student, łatwo jest zamówić jedzenie na wynos każdej nocy. Błąd. Podczas gdy fast foody są od czasu do czasu w porządku, jedzenie żywności z cukrem jest nie tylko szkodliwe dla zdrowia jamy ustnej, ale także dla ogólnego zdrowia. Aby utrzymać dobry stan zdrowia jamy ustnej, najważniejsze jest, abyś jadł zbilansowaną i stosunkowo zdrową dietę. Być może nie jesteś w stanie dostrzec różnicy już teraz, ale z pewnością podziękujesz sobie w przyszłości.

Kup zasilaną elektrycznie szczoteczkę do zębów.

Rano budzenie się jest wyzwaniem dla większości, ale jeszcze większym, jeśli jesteś studentem. Po ciężkim nocnym wyjściu z łóżka, niewielu z nas chce spędzić czas przed lustrem, dlatego właśnie elektryczna szczoteczka do zębów może być Twoim nowym najlepszym przyjacielem. Podczas gdy trzeba będzie włożyć trochę wysiłku, używając elektrycznej szczoteczki do zębów zamiast ręcznej szczoteczki do zębów, można lepiej dbać o zdrowie jamy ustnej.. Ponadto, mając do wyboru tak wiele dostępnych na rynku szczoteczek elektrycznych, z łatwością znajdziesz jedną w odpowiednim przedziale cenowym

Pamiętaj o regule.

Niewielu z nas szczotkuje zęby po jedzeniu, a jeśli to robimy, to natychmiast po wzięciu ostatniej ustnej porcji. Chociaż możesz wierzyć, że robisz to, co najlepsze dla zdrowia jamy ustnej, to jednak tak nie jest. Średnio 40 minut trwa, aby usta zneutralizowały kwas spowodowany spożywaniem pokarmu. Z tego powodu najlepiej jest odczekać co najmniej 60 minut przed szczotkowaniem zębów, ponieważ zbyt wczesne szczotkowanie spowoduje, że maleńkie części szkliwa zostaną wyszczotkowane obok pokarmu zawartego w szczelinach ust.

Zęby nie są narzędziami.


Dla lepszego zdrowia jamy ustnej jako student, pamiętaj, że Twoje zęby nie są narzędziami. Jeśli Twoją uniwersytecką sztuczką partyjną jest otwarcie butelki ulubionego napoju zębami, pomyśl o uszkodzeniach, jakie wyrządzasz zębom. Zamiast używać zębów, zainwestuj w otwieracz do butelek. Choć najprawdopodobniej nie dostaniesz oklasków, na pewno nie stracisz zęba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj