CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O WYMIANIE OKIEN W DOMU

0
5889

Wymiana okien może być doskonałym sposobem na oszczędność energii i zwiększenie wartości domu. Zanim dokonasz inwestycji w wymianę okien w domu, musisz zrozumieć kilka rzeczy.

ROZWAŻ CZĘŚCIOWĄ WYMIANĘ.

Istnieją dwa sposoby wymiany okien w domu. Pełny montaż polega na zdjęciu listwy wykończeniowej, okna i zaizolowaniu szczeliny. Drugi sposób to montaż wkładki okiennej, w której wkładka jest montowana w istniejącym oknie. Dzięki tej metodzie można zaoszczędzić na kosztach pracy. Nie pozwala ona jednak na izolację szczelin, co sprawia, że są one mniej energooszczędne. Wizualnie będzie wyglądać jak zmodernizowane okno, a nie oryginał, który został wykonany dla domu.

MATERIAŁY MAJĄ ZNACZENIE.

Wymieniając okna w domu, należy wziąć pod uwagę materiały użyte w oryginalnym domu.

Zdecyduj, czy chcesz raczej drewna niż winylu, i pamiętaj, aby dopasować liczbę szyb w każdym oknie z oryginałami. Użycie niewłaściwych materiałów może obniżyć wartość Twojego domu.

ZASTANÓW SIĘ NAD NAPRAWĄ STARYCH OKIEN.

Sprawdź, czy na wymianę kompletnego okna do domu, należy rozważyć stan oryginalnych okien i czy mogą one być naprawione, czy nie. Jeśli masz stary dom z pięknymi oknami, specjalne rozmiary, witraże lub inne niestandardowe cechy, to może być bardziej opłacalne, aby naprawić lub wzmocnić oryginalne okno niż zastąpić je nowym. Koszt wymiany specjalistycznego okna wiąże się z dodatkową pracą, gdy specjalista musi wyciąć nowy otwór, wymienić okno, zaizolować lukę, ponownie złożyć wykończenie i wymienić części ściany, które musiały zostać zmienione. Taka wymiana może kosztować bardzo dużo pieniędzy.

ROZWAŻENIE KONSERWACJI.

Istnieją różne poziomy konserwacji w zależności od rodzaju okien, które kupujesz. Dzisiejsze okna drewniane nie są tak trwałe jak okna drewniane sprzed 50 czy 100 lat. Jeśli chcesz zamontować okna drewniane, możesz zdecydować się na ich aluminiową okładzinę, aby chronić drewno przed żywiołami. Okładzina może być malowana w szerokiej gamie kolorów, a wykończenie jest gwarantowane na 20 lat. Okna pokryte aluminium kosztują od 15 do 20 procent więcej niż zwykłe drewno.

NOWE OKNA TO INWESTYCJA.


W przeciwieństwie do wielu rzeczy, które być może słyszeliście, nowe okna w rzeczywistości nie zwracają się same, przynajmniej nie, jeśli chodzi o efektywność energetyczną. Powrót przychodzi, gdy sprzedajesz swój dom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj