Co przemawia za zamontowaniem folii przeciwsłonecznej na okno?

0
765

Nadmierne nagrzewanie domów oraz mieszkań to bardzo duży problem, dlatego też warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązania, dzięki którym ograniczy się przepuszczanie promieni słonecznych przez szyby. Doskonałym pomysłem są folie przeciwsłoneczne na okna. Najpierw warto się jednak dowiedzieć na jakiej zasadzie działają takie folie, kto konkretnie powinien w nie zainwestować oraz jak się je przykleja.

Największe zalety folii przeciwsłonecznych na okna

Do największych zalet folii przeciwsłonecznych na okna można zaliczyć przede wszystkim:

  • obniżenie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach (sprawdzi się to m.in. w sypialniach, pokojach dziecięcych czy też tych, które są przeznaczone dla seniorów),
  • zmniejszenie ilości promieniowania cieplnego, które dociera do wnętrza domu lub mieszkania,
  • zmniejszenie kosztów klimatyzacji,
  • zlikwidowanie refleksów na monitorach (zwłaszcza, gdy biurka są ustawione w bliskiej odległości od okna).

Jeśli ktoś chce się zabezpieczyć przed upałami i nie lubi przebywać w nagrzanych pomieszczeniach, powinien zainteresować się wspomnianym wyżej rozwiązaniem. Folie przeciwsłoneczne na okna mogą być zamontowane w wielu różnych miejscach. Zaleca się je instalować m.in. na oknach dachowych, przeszkleniach, oknach ze strony południowej, ale też oknach balkonowych i tarasowych.

Na jakie rodzaje można podzielić folie przeciwsłoneczne na okna?

Aktualnie do dyspozycji klientów oddano trzy podstawowe rodzaje folii przeciwsłonecznych na okna. Warto się z nimi dobrze zapoznać i na tej podstawie sprawdzić ich najmocniejsze strony, a następnie dopasować do własnych potrzeb.

Pierwszą propozycją są tzw. folie lustrzane, w których zewnętrzna strona przypomina lustro. Od wewnątrz szyby są natomiast częściowo przejrzyste. Folia lustrzana doprowadzi do tego, że promienie słoneczne będą się odbijać od powierzchni i nie przedostaną się do środka. Drugą opcją są folie przyciemniające, które zalicza się do częściowo przepuszczalnych po obu stronach. Wykazują się mniejszą skutecznością, niż folie lustrzane, ale za to zyskują ze względu na swoją transparentność. Ostatnim pomysłem są folie spektralno-selektywne. Zdecydowanie najmniej rozpowszechnione, ale za to występuje w nich samoprzylepny i bezbarwny filtr.

Jak umieścić folię przeciwsłoneczną na oknie? Sprawdzone porady

Umieszczenie folii przeciwsłonecznej na oknie nie powinno być zbyt skomplikowanym zadaniem. W większości przypadków można się za to zabrać w pojedynkę, choć niekiedy nie obejdzie się bez wsparcia fachowców.

Zakupione folie są pokryte klejem i gotowe do natychmiastowego użycia. Najpierw trzeba jednak przygotować okno. Na samym początku usuwa się z niego wszelkie zanieczyszczenia (z pomocą detergentów z dodatkiem alkoholu, bez substancji natłuszczających), a następnie okleja się folią wybraną szybę. Można ją do niej przycisnąć szpachelką lub też ściągaczką (od środka do zewnątrz, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza). Nadmiar folii przeciwsłonecznej usuwa się przy pomocy nożyka introligatorskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj