Czym jest Home Staging?

0
850

Home Staging, choć brzmi skomplikowanie, polega na odnowieniu mieszkania (lub domu) w taki sposób, aby wyglądało zjawiskowo w czasie prezentacji. Drugim działaniem jest zrobienie zachęcających, dobrej jakości zdjęć nieruchomości i wrzucenie ich na portale społecznościowe. W dzisiejszych czasach to, jak się prezentujemy, jest niezwykle ważne. To samo tyczy się również nieruchomości na sprzedaż, czy wynajem.

Zasady dobrego Home Staging’u

  • Przede wszystkim porządek. Zadbaj o czystość, ponieważ nikt nie lubi oglądać brudnego mieszkania. Warto uprzątnąć przedmioty osobiste i takie, które nie wyglądają zbyt ciekawie.
  • Zadbaj o kolory. Jeśli budżet pozwala, odmaluj ściany na biało, jeśli nie, z pewnością pomogą żywe dodatki.
  • Łazienka i kuchnia muszą lśnić. O czystości już wspominaliśmy, warto jednak zadbać dodatkowo o to, aby łazienka i kuchnia prezentowały się schludnie i nienagannie. Wbrew pozorom są to pomieszczenia bardzo ważne dla każdego domostwa.
  • Odpowiednie światło. Jeśli robisz zdjęcia, warto zadbać o dodatkowe oświetlenie, albo dobre światło słoneczne.
  • Meble. Zadbaj o to, by odpowiednio zaaranżować przestrzeń w mieszkaniu. Duże meble najlepiej prezentują się pod ścianą, co dodatkowo zwiększa przestrzeń.
  • Zapach. Idąc na randkę każdy z nas dba o odpowiednie perfumy. Jeśli sprzedajemy mieszkanie, zapach jest równie istotny, ponieważ nikt nie lubi odoru.
  • Rośliny. Nic tak nie ożywia nudnego wnętrza jak trochę zieleni. Kupno kilku kwiatów z pewnością nie doprowadzi Cię do bankructwa, na pewno zwiększy z kolei szansę na sprzedanie nieruchomości.
  • Dodatki. Warto o nie zadbać szczególnie wtedy, gdy w pomieszczeniu nie znajduje się zbyt wielu mebli. Kilka ładnych dodatków z pewnością zmieni wygląd mieszkania.

Home Staging – dla kogo?

Jeśli posiadasz nieruchomości na sprzedaż lub wynajem, a nie masz czasu odpowiednio zaaranżować ich pod sprzedaż, skorzystanie z usług profesjonalistów z pewnością zaoszczędzi Ci sporo nerwów. Czyste, odmalowane i odpowiednio zaaranżowane mieszkanie sprzeda się o wiele szybciej od tego zaniedbanego, przykro pachnącego i w chaosie. Ale oprócz tego, że sprzeda się o wiele szybciej, co najważniejsze, sprzeda się o wiele, wiele drożej. Można więc uznać, że Home Staging jest dla właścicieli nieruchomości zwykłą inwestycją. Co prawda zatrudnienie profesjonalistów kosztuje (czasami nawet kilka tys. złotych, w zależności od stanu mieszkania), ale odpowiednio przygotowaną nieruchomość można sprzedać i szybciej, i drożej.

 Home Staging to przyszłościowa branża

Home Staging z każdym dnie rośnie w siłę na całym świecie, nie tylko w Polsce. Jeśli posiadasz nieruchomości na sprzedaż bądź wynajem i chcesz szybciej je spieniężyć, zatrudnienie specjalistów od Home Staging’u będzie doskonałym rozwiązaniem. Z drugiej strony medalu, jeśli masz talent artystyczny, kochasz przemeblowania i robienie zdjęć – może Home Staging to ścieżka kariery, na którą powinieneś wkroczyć. W obu wypadkach warto się Home Staging’iem zainteresować, ponieważ przed nim świetlana przyszłość. Autoprezentacja w dzisiejszych czasach jest bowiem wszystkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj