Steve Jobs – Poznaj historię człowieka niezwykłego

1
10431
Steve Jobs

Wizjoner, praktyk, człowiek czynu. Do opisania Steve Jobsa można bez wątpienia użyć rozmaitych przymiotników. Co sprawiło, że historia tego człowieka od lat fascynuje ludzi na całym świecie? Jaki miał wpływ na rozwój nowych technologii?

Pochodzenie ma znaczenie?

Wielu ludzi zaskoczyć może fakt, że Steve Jobs jako dziecko został adoptowany. Biologiczni rodzice (matka była Amerykanką, ojciec Syryjczykiem) zdecydowali się oddać dziecko robotniczemu małżeństwu Jobsów. Młody Steve nie dorastał w dostatku, co miało w przyszłości przyczynić się do jego zdeterminowania w dążeniu do celu, umiejętności pokonywania trudności, pewnej arogancji, o której po latach wspominali współpracownicy Jobsa.

Bez wątpienia doświadczenia z dzieciństwa wpłynęły na jego podejście do biznesu, ale miał też niespotykany talent w obszarze informatycznym i doskonałe wyczucie rynku.

Apple

W 1976 roku z inicjatywy Steve Jobsa powstał Apple. Wspólnikiem w tym biznesie był poznany wcześniej Steve Wozniak. Koncentrując się na produkcji komputerów domowych szybko odnieśli sukces i zaledwie 4 lata później Apple wprowadzono na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych.

W wyniku wewnętrznego konfliktu w firmie, Steve Jobs rozstał się na pewien czas z Apple. Co prawda nie próżnował i z sukcesami wszedł w obszar grafiki komputerowej robiąc karierę w branży filmowej, jednak już po niespełna dekadzie od tej decyzji firma, w której rozwijał się Steve została wykupiona przez Apple. Skutkowało to ponownym zatrudnieniem Steve, a już w 1997 roku został mianowany na stanowisko prezesa. Ciekawostkę stanowi wysokość pensji nowego prezesa, która wynosiła 1 dolara. Steve chciał bowiem ratować kiepską sytuację finansową przedsiębiorstwa (miał jednak wysokie wpływy z tytułu dywidend).
Kluczowym momentem w historii firmy Apple i samego Steve Jobsa było wyprodukowanie komputera iMac, a także wejście na rynek muzyczny. Następnie iPod, iPad, iPhone… nikomu nie trzeba przedstawiać innowacyjnych dzieł, które w krótkim czasie zawładnęły światem technologicznym za sprawą prezesa, wizjonera… Steve Jobsa.

Co wpłynęło na tak wielki sukces?

Pracowitość, energia w działaniu, pewna buta i chęć udowodnienia, że warto walczyć o swoje pomysły i realizować plany wbrew wszystkim przeciwnościom. Niewątpliwie takie cechy mogły stanowić o sukcesach, jakie odniósł w swej karierze Steve Jobs. Umiejętności, a także technologiczne wyczucie stanowiły podstawę efektywności jego działań. Jednak obecnie podkreśla się przede wszystkim nietypowe podejście Steve Jobsa do komputerów i komórek, które dotyczyło nie tylko parametrów technicznych, ale przede wszystkim zaznaczało wartości użytkowe tych urządzeń.

Steve Jobs to postać nietypowa. Z jednej strony niezwykły, nietuzinkowy umysł i kompetencje technologiczne. Z drugiej zaś niełatwy charakter, który miał wpływ również na jego zawodowe losy. Koniec końców wszyscy jednak przyznają, że wpływ jaki miał na rozwój nowych technologii wymaga docenienia i zapisania jego twórcy na kartach historii.

Lekcje od Steve’a Jobsa: https://www.bluo.pl/biznes/dziewiec-lekcji-prezentacji-od-stevea-jobsa

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj