Choinka na pniu – alternatywa na dekorację świąteczna

0
3506
choinka na pniu

Czas świąt charakteryzuje się robieniem porządków, planowaniem spędzenia wolnego czasu z rodziną, przygotowywaniem Wigilii ale także doborem wyjątkowych dekoracji, które nadają odpowiedni klimat i atmosferę. Jedną z podstawowych tradycji ale też świątecznej ozdoby naszego domu, jest choinka.

Niektórzy z nas preferują żywe drzewko, niosące zapach lasu w całym domu. Inni natomiast wybierają odwrotność- sztuczną choinkę.

O ile drzewko żywe nadaje swoisty klimat, o tyle sztuczne drzewko jest o wiele praktyczniejsze a i wcale nie brak mu uroku. Należy pamiętać o ciągle spadających igłach, które niosą się po całym domu, szczególnie przy obecności dzieci czy zwierząt,
jak również o tym, że tuż po świętach celowo wyhodowane i ucięte drzewo zwykle zostaje po prostu wyrzucone.

Genialną alternatywą dla zwykłej, prostej choinki jest ta na pniu. Samo drzewko do złudzenia przypomina to przyniesione prosto z lasu ale wyjątkowości nadaje mu osadzenie gałęzi na prawdziwym, stabilnym pniu, przez co jeszcze bardziej przypomina nam to prawdziwe. Gałęzie są gęsto rozwarstwione, przez co od razu prezentują się dużo lepiej na tle żywego z naturalnie, nierównie osadzonymi gałązkami. Same igły również są symetrycznie rozłożone, a przede wszystkim są przytwierdzone na stałe
i nie spadają, niosąc się po całym mieszkaniu. Do wyboru mamy drzewka imitujące te naturalne: jodły, świerki i sosny, których nie trzeba podlewać.

Możemy je dekorować dowolnie wedle pomysłów kolorystycznych czy stylistycznych.
Samą choinkę na pniu często możemy kupić z już przygotowanymi, dodatkowymi ozdobami. Dostępne są choinki o dowolnym odcieniu zieleni, przyprószone sztucznym śniegiem, z posrebrzanymi końcami gałązek czy z pięknymi białymi igłami. Możliwości jest naprawdę wiele.

Oprócz tego, możemy dobrać rozmiar drzewa do powierzchni miejsca, w którym będzie się znajdować. Bez znaczenia czy będzie to duży salon czy mała komoda, z pewnością odpowiednio wybrana wielkość będzie świetnie pasować do otoczenia.

Sztuczna choinka, ze względu na materiały  z jakich została wykonana, może spokojnie służyć nam przez kolejne lata, zatem jest to jednorazowa inwestycja na przyszłe święta, która jednocześnie zwalnia nas z corocznego szukania kolejnej ozdoby. Można ją łatwo złożyć i przechowywać w dowolnym miejscu.

W skład sztucznej choinki, z wyjątkiem oczywiście żywego pnia, wchodzi przede wszystkim polietylen- tworzywo wytrzymałe, łatwe do użytkowania ale przede wszystkim można je poddać recyklingowi. Zatem jeśli zechcemy nasz model drzewka zmienić na inny, mamy pewność, że zostanie przetworzone na coś nowego, a my bez obaw możemy cieszyć się nową, świąteczną ozdobą.

Piękny sposób na zrobienie choinki na pniu: https://designiwnetrze.pl/choinka-na-pniu-jak-zrobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj