Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?

0
772

Chcesz zacząć uczyć się języka? Wiele osób próbuje samodzielnie podjąć się tego wyzwania, ale zdecydowanie łatwiej jest zmotywować się do działania po zapisaniu się na specjalny kurs. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią szkołę językową!

Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak wybrać odpowiednią szkołę językową. Często głównym kryterium jest jej lokalizacja. To ważna kwestia, ale warto zwrócić uwagę jeszcze na inne aspekty – czasem lepiej dojechać nieco dalej lub wybrać zajęcia online.

Przede wszystkim najrozsądniej jest znaleźć taką szkołę, która oferuje zajęcia w oczekiwanej formie. Jedni preferują pracę z samym lektorem, a inni z grupą. Znaczenie ma także częstotliwość lekcji i czas ich trwania. Czasami konieczny jest intensywny, przyspieszony kurs, a w innych przypadkach można rzadziej, ale dłużej uczestniczyć w zajęciach. Najważniejsze, by wybrać wariant dostosowany do swoich oczekiwań i możliwości – nie ma sensu porywać się z motyką na słońce, ponieważ wtedy można szybko się zdemotywować. Dobrze więc, by szkoła oferowała testy wstępne, które pomogą ocenić poziom posiadanych umiejętności.

Cechy dobrej szkoły językowej – co jest najważniejsze?

Dobra szkoła językowa przede wszystkim powinna być profesjonalna, rzetelna i dostosowana do oczekiwań swoich kursantów. Na pierwszy rzut oka trudno jednak ocenić, czy dana placówka rzeczywiście taka jest. Warto więc sprawdzić, jak działa i co oferuje. Największymi zaletami będą m.in.:

  • wykwalifikowana kadra – zajęcia powinny być prowadzone przez doświadczonych lektorów, najlepiej native speakerów;
  • zróżnicowane metody nauczania – tradycyjną pracę z podręcznikami można urozmaicić na wiele sposobów (poprzez np. gry, zabawy, dyskusje, wspólne oglądanie filmów), co zwiększy skuteczność nauki;
  • atrakcyjne materiały – poza papierowymi podręcznikami lektorzy powinni korzystać z multimedialnych dodatków, np. Aplikacji;
  • ćwiczenia praktyczne – poza ćwiczeniami gramatycznymi kursanci powinni przede wszystkim dużo rozmawiać i odgrywać realistyczne scenki;
  • przyjemna atmosfera – nauka daje najlepsze efekty, gdy podchodzi się do niej z chęcią. Serdeczni, ale wymagający lektorzy świetnie motywują do działania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły językowej?

Wybierając szkołę językową warto sprawdzić, czy przy okazji można w niej zdać egzamin certyfikujący, np. Cambridge English Qualifications. Wtedy po ukończeniu kursu da się od razu uzyskać dokument, który np. zwalnia z lektoratów na studiach czy może być wymagany przez pracodawcę.

Po zweryfikowaniu wszystkich powyższych kwestii dobrze jest też zapoznać się z opiniami byłych kursantów – na stronie, a także na social media, forach itp.

Nauka języka obcego może być łatwa i przyjemna, jeśli tylko zyska się odpowiednie wsparcie. Szkoła językowa Lincoln pomaga szybko zdobywać nowe umiejętności, dzięki którym można odmienić swoje życie. Zapisz się na kurs!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj