Namiot – pomysł na każdą imprezę

0
3165
wynajem namiotów

Przyjęcia i uroczystości na świeżym powietrzu to bardzo atrakcyjne przedsięwzięcie. Często jednak kaprysy pogody nie pozwalają w pełni cieszyć się takimi imprezami. Coraz częściej spotkać można się z atrakcyjnymi ofertami wynajmu namiotów, które pozwolą zorganizować dowolną uroczystość w ogrodzie nawet podczas deszczowej aury.

Urodziny, komunia, chrzest – korzystaj z tego co oferuje natury

Przyjęcia spędzone z rodziną i znajomymi wśród zieleni, w zaciszu domowego ogródka lub na ulubionej działce przybierają zupełnie inny klimat. To niesamowity spokój i swoboda, które sprawią, że uroczystość nie może się nie udać. Na świeżym powietrzy można zorganizować przyjęcie komunijne lub z okazji chrztu. Często jest to również świetny sposób na urodziny oraz imieniny. Majówkowy grill pod namiotem to również idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeśli dodać do tego ognisto i noc pod gołym niebem, wydaje się, że nie ma lepszego sposobu na urlop.

Namioty doskonale nadadzą się nie tylko na rodzinne uroczystości i zabawy. Sprawdzą się także w przypadku bardziej oficjalnych imprez organizowanych przez firmy i inne instytucje. Poczęstunek pod namiotem przypadnie do gustu również bardzo eleganckim gościom. Nierzadko namioty sprawdzają się także na większych imprezach organizowanych przez władze miasta lub wsi, takie jak święta tematyczne oraz dożynki. Nie brakuje ich także na imprezach sportowych oraz charytatywnych. Można znaleźć je wszędzie, ponieważ ich wynajem jest niezwykle prosty i dostępny od zaraz.

Ile kosztuje wynajem namiotu?

Wynajem namiotu wbrew pozorom wcale nie jest bardzo drogim przedsięwzięciem. Wiele ofert można znaleźć na popularnych portalach internetowych. Spora konkurencja sprawiła, że ceny stały się atrakcyjne dla klienta. Oczywiście są one zależne od wielkości namiotu i tego, jakie wrażenia wizualne wzbudza. Najprostsze małe namioty o wymiarach około 3×3 m można wynająć już za nieco ponad 150 zł. Większe, o powierzchni przekraczającej 70-80 m2 kosztują już około 1200 zł za jedną dobę. Przy największych namiotach ceny liczone są od metra kwadratowego. Zwykle jest to mniej więcej 20 zł/m2. Część firm oferujących wynajem posiada również możliwość uzupełnienia namiotu o specjalne podłoże zwiększające komfort użytkowania. Cena tego dodatku również zależna jest od powierzchni, a zaczyna się już od około 100 zł.

Wynajem namiotów – czy warto?

Namiot z pewnością jest bardzo wygodny i wydaje się niezwykle atrakcyjny. Jednak czy cała sprawa jest warta zachodu? Ta kwestia jest bardzo indywidualna. Namioty z pewnością są obowiązkowym wyposażeniem na większych, zorganizowanych imprezach miejskich lub firmowych. Punkty informacyjne oraz biura na świeżym powietrzu bez wątpienia potrzebują stabilnej osłony w postaci dobrej jakości namiotu. Natomiast jeśli chodzi o imprezy domowe, wszystko zależy od jej długości i charakteru oraz oczywiście pogody. Jeśli przyjęcie organizowane jest dla większej grupy osób i jest planowane z odpowiednim wyprzedzeniem, to warto zaopatrzyć się w chociaż niewielki namiot, pod którym będzie można schować stolik z najbardziej potrzebnym wyposażeniem. Taka osłona jest niezbędna w przypadku deszczu, ale doskonale sprawdza się także jako osłona przed wiatrem. Duża część namiotów posiada również regulowane ścianki boczne, które można opuścić i zamocować zgodnie z zapotrzebowaniem. Taka „ekskluzywna” wersja jest jednak sporo droższa od tradycyjnej osłony. Pozwala jednak dodatkowo zabezpieczyć się przed wiatrem oraz pozwala zachować większy porządek w miejscu imprezy. Zapewnia również gościom większe poczucie prywatności, co w zależności od charakteru imprezy może zwiększać komfort, a co za tym idzie zadowolenie wśród uczestników.

Namioty wynajmowane są na określoną liczbę dób. Ich wygoda polega w głównej mierze na mobilności. Można je przetransportować na inny teren nawet w trakcie trwania imprezy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Są proste w montażu. Ich rozkładanie nie wymaga dużo siły i przebiega szybko. Podobnie sprawa ma się w przypadku składania całego ekwipunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj