Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

0
2544

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety posiadają naprawdę wiele różnych sposobów na usunięcie niepożądanych włosów. Golenie, depilowanie z pomocą depilatora, rozpuszczanie odpowiednimi kremami, czy też posługiwanie się woskiem to jedynie góra lodowa tego, z czego możemy korzystać. Prawda jest jednak taka, że takie rozwiązanie oferują nam bardzo nietrwały efekt, który kilka dnia później będzie musiał zostać powtórzony. Jak rozwiązać ten problem? Świetną propozycją jest depilacja laserowa. Co warto wiedzieć na jej temat? Jak wygląda taki zabieg? Ile zabiegów depilacji laserowej warto wykonać? Przekonajmy się!

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

Mało kto wie, jednak technika depilacji laserowej jest wykorzystywana już od naprawdę wielu lat. Aktualnie w gabinetach, jakie swoim klientom oferują usuwanie włosków, stosuje się o wiele bardziej zaawansowane urządzenia niż jakiś czas temu. Czym to skutkuje? Przede wszystkim tym, że sama depilacja laserowa jest znacznie szybsza oraz skuteczniejsza, a także bezpieczniejsza. Na czym polega depilacja laserowa? W jej trakcie dochodzi do usunięcia pojedynczych włosków. To jednak nie wszystko, likwidowane są również mieszki włosowe, dlatego problem odrastania włosów, zostaje zażegnany. To naprawdę niemałe udogodnienie, gdyż z pomocą depilacji laserowej jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia. Z jakich partii ciała możemy usunąć włoski za pomocą depilacji laserowej?

  • Ręce;
  • Nogi;
  • Pachy;
  • Brzuch oraz tors;
  • Okolice bikini;
  • Pośladki wraz ze szparą pośladkową;
  • Twarz;
  • Plecy oraz wiele innych obszarów ciała człowieka.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nic innego jak zabieg, w którego czasie wykorzystuje się specjalne urządzenia, odpowiedzialne za emitowanie skoncentrowanego światła lasera, którego wiązka po dostaniu się do skóry niszczy struktury włoska. Technologia jest naprawdę zaawansowane, dlatego zabieg depilacji laserowej jest zupełnie bezbolesny oraz nie wymaga żadnego znieczulenia. Długość zabiegu to około 30 do 60 minut, gdyż jest on głównie zależny od miejsca, jakie depilujemy. Po samym zabiegu nasza skóra może być nieco zaczerwieniona, jednak po kilku dniach zjawisko to po prostu zniknie.

Jak wielu zabiegom depilacji laserowej musimy się poddać, aby na zawsze pozbyć się owłosienia?

Jeśli chcemy, aby nasza skóra po depilacji laserowej już na zawsze była gładka, będziemy zmuszeni do wykonania nie jednego, a kilku zabiegów. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, że włoski przez cały czas ulegają zmianie. W związku z tym znajdują się one w określonych fazach, takich jak faza przejściowa, spoczynku oraz aktywnego wzrostu. Depilacja laserowa to zabieg, który działa tylko i wyłącznie na włoski, jakie znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Jak wiele zabiegów zatem warto wykonać? Odpowiednią ilością będzie poddanie się 4 do 6 zabiegom. Takie działanie sprawi, że nasza włoski już nigdy nie będą odrastać. Dokładną ilość zabiegów zarekomenduje nam specjalista, gdyż każdy człowiek jest inny i będzie wymagał więcej lub mniej procedur.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj