Paryż – odkryj romantyczne miasto.

0
6602

Wspaniałość Paryża, jego dzieła architektoniczne, sztuka, zabytki, muzea, historia i kultura daje każdemu odwiedzającemu cenne doświadczenie. Każdy zakątek miasta jest pełen życia, piękna i opowiada historię. W tym fascynującym mieście miejsca, które można zobaczyć i robić są nieograniczone, ale oto kilka atrakcji, których nie można pominąć podczas wizyty w najbardziej romantycznym mieście. Upewnij się, że odwiedzasz miasto z naszymi kuponami, aby mieć najlepsze oferty w przystępnych cenach.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla zajmuje pierwsze miejsce w każdej paryskiej liście turystycznej. Wieża jest jedną z najwyższych budowli i najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie. Każdego roku ponad 6.000.000 ludzi odwiedza ponadczasową i chwalebną wieżę – symbol Francji. Aby skorzystać z najlepszych paryskich pakietów turystycznych, złap nasz kupon, kody dostępne online.

Luwr

Kolejną wizytówką Paryża jest Luwr, jedno z największych muzeów sztuki na świecie.

Znajduje się tu największa kolekcja obrazów, rzeźb i dzieł sztuki greckiej, rzymskiej, egipskiej i orientalnej, takich jak słynna na całym świecie Mona Lisa Leonarda da Vinci, Antonio Canovas Psyche Revived, Venus Milo, Nike z Samotraki i wiele innych.

Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame jest kolejną słynną atrakcją turystyczną – kościół i ponadczasowy pomnik, który ma 850 lat. Kościół, będący przykładem architektury gotyckiej, sprawia, że turyści czują życie w średniowiecznym Paryżu.

Muzeum d Orsay

Muzeum d Orsay to kolejne popularne muzeum światowej sławy, które słynie z posiadania francuskiej sztuki i szerokiej kolekcji impresjonistycznych i postimpresjonistycznych obrazów, fotografii, rzeźb i wielu innych. Znajdziemy tu dzieła Degas, Moneta, Gaugina i Van Gogha. Wejdź więc do chwalebnego miasta z naszymi kuponami dostępnymi w koszyku z mikopakami.

Łuk Triumfalny

Kolejną atrakcją turystyczną jest Łuk Triumfalny, który odwiedza rocznie ponad 1,4 miliona osób. Zbudowany przez wielkiego cesarza Napoleona, wysoki na 50 metrów i ogromny kolosalny układ, łuk symbolizuje militarne zwycięstwo cesarza i Francji.

Święty Coeur i Montmartre

130 metrów wysokości Montmarte jest najwyższym wzgórzem i najwyższym punktem w świętym mieście. Na szczycie wzgórza znajduje się Święty Coeur – wspaniały pomnik architektury bizantyjskiej i rzymskiej. Aby podziwiać piękne widoki na Paryż, wejdź na szczyt kopuły.

Wycieczka statkiem po rzece Sekwana

Wycieczka po Paryżu jest niekompletna bez wycieczki łodzią po Sekwanie. Turyści mogą podziwiać różne spektakularne widoki na miasto, paryski chłód i lśniącą wodę. Z pewnością daje to każdemu odwiedzającemu niezapomniane wrażenia.

Sorbona

Odwiedź jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie, Sorbonę utworzoną w 1257 roku. Uniwersytet jest miejscem, gdzie rozpoczęła się nauka i edukacja Franków. Jego twórcami są najwięksi filozofowie i myśliciele.

Pola Elizejskie

Przejdź się najpiękniejszą aleją świata – Pola Elizejskie i zajrzyj do bajecznych restauracji, hoteli, luksusowych centrów handlowych i wydarzeń.

Ogrody Tuilleries


Ogrody Tuilleries o powierzchni ponad 68 akrów to kolejna atrakcja, której nie można przegapić, zwłaszcza gdy turyści są z dziećmi. Dzieci pokochają to miejsce tylko dlatego, że jest tu mnóstwo przyjemności. W ogrodzie znajdują się wspaniałe posągi, ścieżki żwirowe, przejażdżki kucykiem, boisko do gry, trampoliny, place zabaw i wiele innych.

Paryż ma niezliczone zabytki. Powyżej wybrano kilka opcji. Grób Napoleona – pomnik wzniesiony dla upamiętnienia wielkiego cesarza. Place de la Concorde – imponujący plac nadający paryski charakter, Centrum Pompidou – zwariowany budynek, w którym mieści się sztuka współczesna, Ogrody Luksemburskie – magiczne miejsce pełne rozrywki to tylko niektóre z miejsc, które trzeba zobaczyć w Paryżu. Więc, nigdy nie zapomnij chwycić nasze kupony i kody na płynną i niesamowitą podróż do Paryża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj