Przyjazne dla rodziny atrakcje turystyczne na Teneryfie.

0
8266

Wyspy Kanaryjskie są skupiskiem wysp położonym około 300 km od kontynentu afrykańskiego, w przybliżeniu równolegle do granic Maroka i spornego kraju Sahary Zachodniej. Oficjalnie był on częścią Hiszpanii i był przez nią zarządzany od czasu, gdy rdzenna ludność została podbita w czasie, gdy Krzysztof Kolumb wyjechał z Hiszpanii w poszukiwaniu nowej drogi do Indii.

Największą z siedmiu wysp (zarówno pod względem liczby ludności, jak i wielkości) jest Teneryfa. Cały łańcuch wysp został uformowany przez wulkany i pozostają one aktywne do dziś, choć obecnie znajdują się w stanie uśpienia, z ostatnimi odnotowanymi wybuchami na Górze Teide (trzeci co do wielkości wulkan na świecie i największa góra na Wyspach Kanaryjskich) w 1909 roku. Wyspa jest niezwykle popularna dla tych, którzy szukają przyjaznych dla dzieci przygód podczas wakacji, z powodu wielu kulturalnych i historycznych miejsc i zajęć, jak również niskie ceny i podatki, które turyści znajdą tutaj.

Góra Teide

Ten aktywny (ale uśpiony) wulkan przyciąga miliony turystów na wyspę każdego roku. Park Krajobrazowy, otaczający góry, co roku odwiedza średnio 2,8 miliona osób, a w 2007 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego, co przyniosło wyspie jeszcze większe uznanie. Szczyt góry ma 3718 metrów wysokości, co czyni ją najwyższym punktem w Hiszpanii, czterdziestym najwyższym na świecie i trzecim co do wielkości wulkanem.

U podnóża wzgórza znajduje się zarówno hotel, jak i mała kaplica, a każdy może niemalże dostać się na szczyt kolejką linową, choć w szczycie sezonu należy przygotować się na ewentualną dwugodzinną przerwę. Tylko 200 zwiedzających dziennie ma prawo do bezpłatnego wstępu na sam szczyt z górnej części kolejki linowej, chodnikami, ale ze względu na mozolny charakter ostatnich 200 metrów i bardzo dużą wysokość jest on polecany tylko dla osób o bardzo dobrej kondycji i dobrym stanie zdrowia.

Ostatnie badania zdają się sugerować, że w pewnym momencie w przyszłości prawdopodobieństwo wybuchu gwałtownego, podobnego do Wezuwiusza, będzie duże, ale nie wiadomo, kiedy dokładnie tak się stanie. Dopóki tak się nie stanie, wizyta w chociażby górnej części kolejki linowej jest zdecydowanie w porządku i jest zalecana.

Santa Cruz i La Laguna


Te dwa miasta, oddalone od siebie zaledwie o 27 km, są największymi miastami na wyspie. Pomysłowy system tramwajowy łączy te dwa miasta, a maksymalny czas oczekiwania wynosi 45 minut w szczytowych okresach dnia. Santa Cruz jest jedną ze stolic wysp, a Las Palmas jest drugą. Jedną z głównych atrakcji w Santa Cruz jest na pewno zachwyt dla najmłodszych, ponieważ w Muzeum Przyrody i Człowieka znajduje się duża kolekcja mumii Guanche, w tym kilka płodów.

Kolejną atrakcją jest Audytorium Teneryfy, które ma niesamowitą betonową falę górującą nad szczytem budynku. W lutym w mieście odbywa się również druga co do wielkości uroczystość karnawałowa (największa z nich to Rio de Juinaro). W obu miastach znajduje się wiele muzeów i obiektów historycznych, a jedynym instytutem szkolnictwa wyższego na wyspach jest Uniwersytet La Laguna. Zaleca się, aby zwiedzanie każdego miasta trwało co najmniej kilka dni.

Miejmy nadzieję, że te wskazówki zainspirują Państwa do zaplanowania rodzinnego urlopu na Teneryfie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z dostępnymi ofertami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj