JAK WYBRAĆ UMYWALKĘ ŁAZIENKOWĄ

0
4850
umywalka

Szeroki wybór umywalek łazienkowych dla dzisiejszego konsumenta obejmuje szereg typów, kolorów i stylów. Znajomość wszystkich dostępnych opcji może sprawić, że proces wyboru umywalki łazienkowej będzie mniej mylący i bardziej przyjemny.

MATERIAŁY DO UMYWALEK ŁAZIENKOWYCH

Istnieje wiele różnych materiałów na umywalki łazienkowe. Zanim wybierzesz umywalkę łazienkową, zastanów się, jak materiał na umywalkę wpłynie na Twój styl łazienki, jak wytrzymała będzie umywalka i jakiej pielęgnacji będzie wymagała.

Ceramika szklista, glinka ogniotrwała i zlewozmywaki porcelanowe są bardzo podobne w tym, że są to ceramiki na bazie gliny i mają błyszczącą powierzchnię. Są bardzo łatwe w czyszczeniu i odporne na korozję i przebarwienia. Materiały te są trwałe, ale mogą się kruszyć lub pęknąć, jeśli uderzy w nie ciężki przedmiot.

Umywalki metalowe, w tym stal nierdzewna, miedź i mosiądz są niezwykle trwałe. Są odporne na uszkodzenia, które mogą być spowodowane przez ciężkie uderzenia. Większość domowych środków czyszczących może być używana, ale bardziej delikatne metale, takie jak miedź, mogą wymagać specjalistycznych środków czyszczących. Dodatkowo, metalowe umywalki mają tendencję do gromadzenia plam w miarę upływu czasu z twardej wody.

Umywalki szklane wykonane są głównie ze szkła hartowanego, które zostało poddane kontrolowanej obróbce termicznej i chemicznej w celu zwiększenia jego wytrzymałości i trwałości. Szklane umywalki hartowane są trwałe i odporne na pęknięcia i stłuczenia. Twarda woda może pozostawiać plamy, ale można ją łatwo czyścić za pomocą domowych środków czyszczących.

Żeliwne umywalki wykonane są z litego żeliwa pokrytego emalią. Zlewozmywaki te są dostępne w wielu kolorach i są łatwe do czyszczenia. Powierzchnia emalii może zostać wyszczerbiona, jeśli zostanie wystarczająco mocno uderzona ciężkim przedmiotem. Odpryskiwanie odkrywa żeliwo i może ostatecznie doprowadzić do rdzy.

Umywalki o stałej powierzchni są wykonane z tego samego materiału, co blaty. Mogą one łatwo imitować inne materiały, takie jak granit i marmur. Są łatwe w czyszczeniu i mają trwałą powierzchnię, co sprawia, że jest to dobry materiał na umywalki w dużym natężeniu ruchu lub w łazienkach dla dzieci. Kamienne umywalki mogą być porysowane lub uszkodzone, ale mogą być łatwo uzupełniane przy użyciu nieabrazywnych produktów gospodarstwa domowego.

Rozmiary zlewozmywaków do łazienek

Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów umywalek łazienkowych. Jeśli chodzi o wybór pomiędzy stylami i rozmiarami, czasami może to być przytłaczające. Po podjęciu decyzji w sprawie stylu umywalki, ważne jest, aby ocenić, jak umywalka będzie fizycznie pasować do przestrzeni łazienki.

Więcej na temat umywalek: https://magazynlazienka.pl/2017/czym-roznia-sie-umywalki.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj