13 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH SALONU FENG SHUI

0
4486
feng shui living room

Jako miejsce rozrywki dla gości i miejsce rodzinnych rozmów, spotkań i relaksu, pokój dzienny ma być żywy i harmonijny. Salon Feng Shui jest związany z osobistym bogactwem i zdrowiem, jak również z pokojem i szczęściem całej rodziny.

1. Światło
Po pierwsze, pokój dzienny powinien być słoneczny i jasny. Jasny salon przyniesie szczęście rodzinne rodzinie. Ciemne kolory powinny być unikane w dekoracji salonu, inaczej przyniesie to pecha rodzinie.

2. Powinien być widoczny, gdy tylko wejdziesz do drzwi.
Pokój dzienny powinien być widoczny zaraz po wejściu do drzwi. Zgodnie z wiedzą Feng Shui, jeśli pokój dzienny znajduje się za sypialnią lub kuchnią, Twoje życie nie będzie miało prywatności.

3. Powinien znajdować się w centrum domu.
Jako miejsce dla całej rodziny, pokój dzienny powinien znajdować się w centrum domu.

4. Układ powinien być prostokątny lub kwadratowy.
Ogólny układ salonu powinien być raczej prostokątem lub kwadratem niż nieregularnym lub wielokątnym układem przestrzennym. Kwadratowy salon poprawi Twoje szczęście zarówno pod względem błogosławieństwa, jak i bogactwa, a także sprawi, że nieskończona pozytywna energia pozostanie w domu.

5. Obszar zamożności
Należy zwrócić szczególną uwagę na obszar bogactwa, który na ogół znajduje się w pozycji ukośnej 45℃ naprzeciwko salonu, jak tylko wejdziesz do środka pomieszczenia. Obszar bogactwa powinien być spokojny i należy unikać dozownika wody.

6. Umiejscowienie mebli
Meble muszą być prawidłowo umieszczone. Zgodnie z wiedzą Feng Shui, szafka do przechowywania w pokoju dziennym powinna przylegać do ściany, a sofa powinna być zwrócona do drzwi lub telewizora, a nie do tyłu drzwi. Jeśli kanapa znajduje się za drzwiami, Twój związek międzyludzki będzie nieharmonijny i możesz łatwo napotkać złoczyńców lub toczyć spory z innymi.

7. Brak lustra za Sofą.
Kanapa nie może mieć lustra za sobą, albo siedząc na kanapie, odsłonisz głowę przed innymi z lustra, co jest złowieszcze. Będzie dobrze, jeśli lustro będzie obok sofy.

8. Unikaj belki
Jeśli pokój dzienny ma belkę łączącą, sufit powinien być pokryty dekoracjami, lub belka przyniesie ci poczucie ciśnienia i pecha i sprawi, że będziesz nerwowy.

9. Podłoga powinna być równa.
Podłoga w salonie nie powinna być nierówna; zamiast tego powinna być płaska i nie powinna mieć zbyt wielu schodów lub poczucia różnicy poziomów. Niektóre pokoje dzienne akceptują konstrukcję wysokiej i niskiej strefy. Jednakże, ten rodzaj projektu sprawia, że szczęście rodziny jest pełne wzlotów i upadków.

10. Salon i drzwi
Jeśli siedzisz w salonie i widzisz drzwi wszystkich pokoi, prywatność będzie słaba i możesz czuć się otwarty na świat zewnętrzny.

11. Obrazy
Salon nie zdobi się obrazami bestii, ale obrazami o kwiatach, roślinach, krajobrazie lub rybach, ptakach, koniach, białych żurawi i innych pomyślnych zwierząt. Jeśli jednak wolisz tygrysa, orła i inne bestie, powinieneś sprawić, że bestia wyruszy w drogę, aby stworzyć schemat obrony. Nigdy nie rób bestii kierującej się do wewnątrz, albo będziesz zagrożony i sprowadzisz przypadkowe katastrofy do swojej rodziny.

12. Dekoracje
Pokój dzienny zostanie udekorowany dekoracjami w kształcie koła, ponieważ jest to miejsce spotkań rodziny i przyjaciół wymagających żywej i harmonijnej atmosfery. Koło jest symbolem Yang i dynamiki, więc okrągłe oświetlenie, sufit i dekoracje mogą stworzyć ciepłą i żywą atmosferę.

13. Unikać noża i miecza.
Ostre przedmioty, takie jak nóż i miecz, broń palna i okazy zwierząt, nie mogą być wieszane na ścianie, ponieważ będą produkować Yin i prowadzić do kłótni lub przemocy. Należy również unikać kątowej lampy stołowej lub dekoracji.

Źródło: https://urzadza.pl/85,salon-urzadzony-zgodnie-z-zasadami-feng-shui/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj