Manicure hybrydowy

0
3493
hybryda

Problem odpryskującego lakieru, dotyka większość kobiet. Warunki w których pracujemy, słaba jakość produktu sprawia, że nasz manicure w dość krótkim czasie staje się nieestetyczny. Pojawiło się remedium w postaci tipsów plastikowych, bądź akrylowego żelu, jednak wiązało się to ze sporymi kosztami, a także naraża naszą płytkę na uszkodzenia. Coraz częściej decydujemy się na manicure hybrydowy, który rozwiązuje problem odprysków a także nie odbarwia naturalnej płytki. Jego cena nie narazi naszego budżetu. Czy manicure hybrydowy ma zatem same zalety?

Czym jest manicure hybrydowy?

Polega on przede wszystkim na utrwaleniu lakieru za pomocą specjalistycznej lampy UV. Wykorzystywane do niego są też produkty, zarówno baza, top jak i lakiery, które pod wpływem tego światła utwardzają się. Na pierwszy rzut oka, nie różni się on od tradycyjnego manicure. Paznokcie jednak stają się błyszczące, odporne na czynniki zewnętrzne, a także nie rozdwajają się. Cały zbieg przebiega w sposób charakterystyczny dla zwykłego pomalowania płytki paznokciowej lakierem. Nadajemy paznokciom kształt, starannie je opiłowujemy i odsuwamy skórki. Następnie odtłuszczamy miejsce aplikacji, aby zapewnić trwałość i przyczepność manicure. Płytkę pokrywa się specjalną bazą i utwardza w lampie UV. Podobnie robi się z lakierem hybrydowym i topem który wieńczy całość. Na końcu jeszcze raz przeciera się paznokcie odtłuszczaczem, aby pozbyć się lepkiej warstwy topu, która wydziela się pod wpływem światła UV. Ten rodzaj manicure pozwala na przeróżne zdobienia i kombinacje które utrzymują się co najmniej dwa tygodnie. Po tym czasie zaleca się ponowne uzupełnienie koloru. Do zdjęcia „hybryd” możemy użyć zmywacza z acetonem.

Zalety manicure hybrydowego

Zalet tego rodzaju manicure jest bardzo wiele. Przede wszystkim jest to trwałość, która zapewnia estetyczny i schludny wygląd paznokci przez długi czas. Płytka zostanie też utwardzona, dzięki czemu ochronimy ją przed złamaniem bądź rozdwajaniem się. Kolejnym plusem jest efektowność. Tak na prawdę, wykwalifikowane stylistki paznokci, są wstanie stworzyć na nich istne dzieła sztuki, które dzięki utwardzeniu, przez cały okres ich noszenia będą wyglądały jak świeżo zrobione. Ważne jest też to, że manicure hybrydowy nie łatwo uszkodzić. Zatem nie musimy się już obawiać, czy aby sprzątanie mieszkania, nie uszkodzi nam pokrycia płytki.

Wady manicure hybrydowego

Przy tak długiej liście zalet, możemy doszukać się też kilku wad. Przedmiotem sporu, jest wykorzystanie lampy z promieniem ultrafioletowym. Narażają one na działanie promieni skórę dłoni tylko przez 10 minut, ale częste wizyty w salonie sprawią, że przyspieszy się proces starzenia. Niektórzy idą nieco dalej, mówiąc, że grozi to powstaniem nowotworu. Na szczęście, teoria ta nie znajduje pokrycia. Jednak pamiętajmy, aby korzystać z dobrodziejstw salonu z umiarem.

Więcej informacji na stronie: https://stylowymag.pl/manicure-hybrydowy-wady-zalety-i-ciekawe-wzory-paznokci-19331

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj