Woda z lodowca w ochronie środowiska i zdrowia człowieka

0
5371
woda z lodowca

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne dla poprawy jego funkcjonowania i dla naszego zdrowia. Dorosły człowiek powinien pić minimum 2 litry wody dziennie, przy spokojnym trybie życia. Wymagana ilość płynów zdecydowanie zwiększa się przy wzmożony wysiłku fizycznym w pracy albo podczas wyczerpujących treningów. Wiele osób ma swoje upodobania i wybrane rodzaje wody, przeważnie w plastikowych butelkach, choć czasem i w szklanych. Coraz częściej jednak pojawia się temat jakim jest woda z lodowca. Czym jest ta nowość i czy rzeczywiście jest warta swojej ceny? Czym się różni od zwykłej wody dostępnej w każdym osiedlowym sklepie i czemu jest taka droga?

Czym jest woda z lodowca?

Woda z lodowca jest pozyskiwana z dryfujących gór lodowych, które w naturalnym procesie oderwały się od lodowców i spokojnie dryfują po oceanach. Większość z nich topi się wypływając w cieplejsze rejony, co powoduje podnoszenie się poziomu wód i podtapianie niżej znajdujących się miast i wiosek. Pochodzi głównie z arktycznego wybrzeża Archipelagu Svalboard, z zachodniej Grenlandii i wschodniej Kanady. Krystalicznie czysty lód pozbawiony jest wszelkich bakterii i minerałów, które znajdują się w ogólnodostępnych wodach mineralnych. Pijąc wodę z lodowca, pijemy płyn, który powstał ponad 4 tysiące lat temu i ma zbawienny wpływ na nasz organizm.

Dlaczego woda z lodowca tyle kosztuje?

Chociaż droga, z pewnością jest warta swojej ceny. Szklaną butelkę o pojemności 750 ml kupimy za 300 zł. Jest to jednak idealny sposób na nawodnienie organizmu nieskazitelnie czystą wodąWyjątkowych wrażeń dostarcza także smak, którego nie da się z niczym porównać. Lodowata świeżość i smak śniegu Arktyki nie mają sobie równych. Ich wysoka cena jest spowodowana trudnościami i niebezpieczeństwem jakie grożą wyspecjalizowanym pracownikom podczas połowu. Podczas całego procesu, łódź jest zagrożona wywróceniem lub zatopieniem przez górę lodową i to jest główny czynnik wpływający na jej cenę.

Zalety picia wody z lodowca.

Poza niezwykłą czystością prastarej wody i jej pozytywnym wpływem na zdrowie człowieka, ważną kwestią jest również ochrona środowiska. Firma Svalbardi zajmująca się połowem lodu oraz jego rozpuszczaniem i dystrybucją, przekazuje jeden procent od każdej sprzedanej butelki na rzecz Globalnego Banku Nasion. Topniejące góry lodowe podnoszą w znacznym stopniu poziom mórz i oceanów, co również jest zagrożeniem dla naszej planety. Wydobywanie lodowców i przelewanie ich w butelki znacząco spowalnia ten proces. Tutaj również pojawia się kwestia bezpieczeństwa statków pływających po oceanach. Dryfujące góry lodowe stanowią ogromne zagrożenie dla wszelkiej komunikacji wodnej – zarówno przemysłowej jak i turystycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj