Czym jest jakość powietrza w pomieszczeniach i dlaczego trzeba ją poprawić

0
5298

Jakość powietrza w pomieszczeniach to jakość powietrza w domach, przedsiębiorstwach i innych budynkach. Może ona być narażona na działanie pleśni, bakterii, gazów i innych zanieczyszczeń oraz alergenów. Im mniej zanieczyszczeń znajduje się w budynku, tym łatwiej jest oddychać powietrzem.

Niezdrowe powietrze ma związek z astmą, alergiami i innymi chorobami. Jeśli mieszkasz w domu z innymi ludźmi lub zwierzętami domowymi, będziesz chciał najlepszej możliwej jakości powietrza. Możesz podjąć proaktywne kroki w kierunku poprawy jakości powietrza w swoim domu, regularnie wymieniając filtry powietrza i dodając oczyszczacz powietrza.

Istnieje wiele różnych typów filtrów powietrza. Sprawdź system ogrzewania i klimatyzacji pod kątem specyfikacji produktu, które są wymagane. Możesz również dowiedzieć się więcej o filtrach powietrza na forach internetowych lub w lokalnym punkcie sprzedaży detalicznej.

Oprócz oczyszczaczy powietrza i filtrów powietrza, oto kilka prostych sposobów na poprawę jakości powietrza w Twoim domu.

  1. SPRZĄTAJ REGULARNIE

Pyłki, kurz, brud i inne materiały mogą szybko gromadzić się na podłogach i dywanach. Dlatego należy regularnie odkurzać i sprzątać. Jeśli masz zwierzęta domowe, sierść i skórka zwierząt domowych mogą również powodować alergie. Upewnij się, że co najmniej kilka razy w miesiącu odkurzasz wszystkie pomieszczenia w swoim domu i często czyścisz i pierzesz pościel, poszewki na poduszki, zasłony, firanki i powierzchnie mebli. Oczyszczaj ściany i sufity, gdy jest to możliwe, aby pomóc pozbyć się pyłków i pleśni, które mogą narastać. Te wysiłki zmniejszają szanse substancji, które mogą powodować alergie lub choroby u ludzi w Twoim domu.

  1. UTRZYMYWAĆ ROŚLINY NA ZEWNĄTRZ

Choć może to być trudniejsze do zrobienia w miesiącach zimowych, trzymanie roślin i kwiatów na zewnątrz rzeczywiście pomaga poprawić warunki powietrza w pomieszczeniach. Podczas gdy niektóre rośliny dostarczają dwutlenku węgla, który może być czasami korzystny, mogą one również przenosić pleśń, która może powodować alergie lub je przedłużać. Utrzymywanie roślin na zewnątrz w dobrze utrzymanym ogrodzie jest lepsze dla ich wzrostu i zdrowia mieszkańców Twojego domu.

  1. WPUŚCIĆ ŚWIERZE POWIETRZE

Czasami można otworzyć okna, aby wpuścić świeże powietrze z zewnątrz. Może również pomóc w usunięciu z pomieszczeń dymu papierosowego i innych alergenów lub gazów, które mogą znajdować się w powietrzu w Twoim domu. Okna można otwierać w każdą pogodę, o ile jest to bezpieczne.

  1. NIE NALEŻY PALIĆ W POMIESZCZENIACH

Palenie jest nie tylko niezdrowe dla palaczy, ale może również powodować astmę, alergie, problemy z oddychaniem i inne potencjalnie poważne problemy zdrowotne. Palenie w pomieszczeniach zamkniętych może również zanieczyszczać powietrze w Twoim domu. Jeśli musisz palić, zrób to na zewnątrz. Daje to mniejsze szanse na to, że ludzie i zwierzęta żyjące w Twoim domu będą chorować.

To tylko kilka zdroworozsądkowych sposobów, aby powietrze w Twoim domu było czystsze i bardziej zdrowe. Większość czasu spędzamy w domu, więc jakość powietrza jest ważna. Posiadanie powietrza wolnego od większości zanieczyszczeń i alergenów w naszych domach jest kluczowym elementem zdrowszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj