Jak działa granie w chmurze w Samsung Smart TV?

0
410

Dzisiejsze możliwości inteligentnych telewizorów są coraz większe. Pełnią rolę domowego centrum multimedialnej rozrywki. Wiesz, że Smart TV może zastąpić konsolę do gier? Sprawdź, jaki powinien być telewizor dla graczy i wykorzystaj granie w chmurze.

Co zapewnia funkcja Smart TV w telewizorze?

Smart TV oznacza inteligentny telewizor, oferujący możliwość połączenia i dostęp do Internetu np. poprzez wykorzystanie domowej sieci i łączności Wi-Fi. Przekłada się to na wiele możliwości, rozbudowujących funkcjonalność urządzenia poza standardowe oglądanie programów telewizyjnych. Z poziomu Samsung Smart TV możesz:

  • uzyskać dostęp do ogromnej bazy aplikacji m.in. serwisów streamingowych oraz VOD  (np. YouTube, Netflix, Prime Video)*,
  • oglądać treści ze smartfona na ekranie telewizora,
  • przeglądać strony internetowe z poziomu przeglądarki internetowej,
  • streamować gry z wybranych aplikacji np. Xbox.

*Dostępność usług i ich zawartość mogą się różnić w zależności od regionu. Niektóre aplikacje mogą nie być jeszcze dostępne na rynku po uruchomieniu usługi Smart TV. Aby korzystać z niektórych usług lub aplikacji niezbędne jest wykupienie abonamentu lub dokonanie jednorazowego zakupu.

Wybieramy telewizor dla graczy

Gracze mają szereg wymagań w stosunku do ekranów. Nie dotyczą one jedynie głębokiej czerni, wiernie odwzorowanych kolorów i wysokiej rozdzielczości obrazu. Liczy się również, jak najniższe opóźnienie sygnału wejściowego wyrażane w milisekundach – czyli tzw. input lag. Gdy naciśniesz przycisk na padzie, to chcesz zobaczyć reakcję w grze jak najszybciej – wybierz telewizor, który Ci to zapewni.

Nie chcesz przegapić żadnego momentu fabuły lub akcji Twoich ulubionych gier? Sięgnij po model z ekranem o wysokiej rozdzielczości, który zapewni Ci Ultra szeroki Widok w Grach**. Zobaczysz świat gry z szerszej perspektywy i wyprzedzisz działania swoich przeciwników – dzięki proporcjom obrazu 21:9 lub 32:9, które dostępne są m.in. w nowoczesnych ultra szerokich monitorach dla graczy.

** Ultra szeroki Widok w Grach jest dostępny dla gier obsługujących tę funkcję oraz tylko dla gier PC. Należy pamiętać, że niektóre tytuły gier mogą nie obsługiwać tej funkcji lub korzystać z niej z ograniczeniami. Może być  również wymagana zmiana rozdzielczości ekranu z urządzenia zewnętrznego.

Granie w chmurze – jak grać na telewizorze bez konsoli?

Odpowiedź jest prosta. Potrzebujesz jednego z modeli Samsung Smart TV oferujących tę funkcję oraz – połączenia z Internetem, aplikacji gamingowej*** (np. Xbox lub NVIDIA GeForce NOW) i kompatybilnego pada do gier (z łącznością Bluetooth). Jeśli aplikacja tego wymaga, to również dedykowany abonament w wybranej usłudze gamingowej. To zdecydowanie ułatwia rozgrywkę. Nie potrzebujesz dodatkowo konsoli czy komputera. Koniec z długim czasem oczekiwania na instalację gier w pamięci urządzenia. Wszystko odbywa się zdalnie, z wykorzystaniem chmury. Wystarczy tylko włączyć telewizor, aplikację i wybrać tytuł, w który chcesz aktualnie zagrać.

*** Korzystanie z usług może wymagać płatnego abonamentu, który jest do wykupienia w danej usłudze.

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj