SPA- Puszczykowo

Wyszukiwarka

Szukaj według mapki »

Puszczykowo

Herb Puszczykowa

herb Puszczykowa

 

"Poznaj zakątki Polski" - Chcemy Państwu przybliżyć  regiony Polski, które warto odwiedzić zarówno jeśli chodzi o walory turystyczno-krajoznawcze jak i wyrózniające się w tematyce SPA.

 

Zaczynamy od Wielkopolski!

A dokładnie od Puszczykowa, miasteczka położonego  na  południe od Poznania, w kierunku na Wrocław.  Pierwsze wzmianki o  Puszczykowie pochodzą z 1387 roku ( nazwa Posczucovo pojawia się w dokumentach sądowch).

 

Najciekawsze w Puszczykowie jest Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera. Sercem muzeum jest gablota wypełniona ksiązkami - wydaniami 32 tytułów dzieł w 23 językach. W muzeum są zdjęcia z całego świata, eksponaty sztuki egzotycznych ludów, rzeźby i maski obrzędowe, instrumenty muzyczne, broń indiańska i murzyńska, trofea z ludzich głów - tsante preparowane przez Indian Hibarów.

Jest też wiele pięknych motyli tropikalnych a także innych zwierząt całkiem egzotycznych jak na naszą szerokość geograficzną - krokodyle, rekiny, skorpiony itp.

W parku przy muzeum można obejrzeć unikalną kolekcję rzeźb - wiernych kopii w skali 1:1. Stoi tam np. Brama Słońca z Boliwii, Głowa Olmeka i wiele wiele innych.  W parku stoi również piramida - dzieło Jana Bromskiego z Suchego Lasu. Ma wysokość 6,36m i jest repliką piramidy Cheopsa z Gizy wykonaną w skali 1:23, dokładnie zachowującą wszystkie proporcje oryginału. Podobnie jak w egipskim wzorcu jej sciany są zwrócone w cztery strony świata.

Oczywiście w okolicy Puszczykowa jest wiele interesujących miejsc wartych zobaczenia, ale trzeba pomyśleć też o odpoczynku...

Puszczykowo - zakole Warty

 

Puszczykowo, choć jest stosunkowo niewielką miejscowością to może pochwalić się również w dziedzine SPA. Właśnie tu mieści się SPA_larnia,  wielkopolskie Day SPA, do którego zapraszamy strudzonych turystów na chwilę odprężenia i relaksu po intensywnym zwiedzaniu  miasteczka i jego skarbów.

Designed by SpaClub, Powered by E-surf, CMS webkameleon, 2007-2009.

spa, hotele spa, wczasy spa, ośrodki spa, weekend spa, sanatoria i uzdrowiska, noclegi

 Opublikowane na stronach internetowych Spaclub.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.